Uudis

Enamik inimesi istub talvel autos valesti ja ohtlikult

Kombinesooni puhul jääb alumine rihm ikkagi talveriiete peale. Igal juhul, tuleb rihm käega korralikult pingule tõmmata.

Ennekõike on alltoodu oluline laste puhul, aga samu õpetusi peaks järgima ka täiskasvanud. Teemaks paksud talveriided.

Kõige ideaalsem ja õigem variant on see, kui autos sõites ei ole inimesel talviseid üleriideid seljas. Näiteks on väga abiks eelsoojendusega auto või lapsele kaasa võetud tekk.

Üleriided on paksud ja nende sees on palju õhku, mis tähendab, et kokkupõrke korral ei lukustu turvavöö õigeaegselt vaid sõitja jõuab liiga palju ette paiskuda.

Pool rehkendust tuleb kindlasti ära teha

Kahjuks me ei ela ideaalses maailmas. Kortermajas elades pole võimalik autot elektriga või kohapeal seistes eelsoojendada, samuti ei hakka enamus meist hommikul tööle-lasteaeda sõites autoni kõndimiseks riideid selga panema, et need siis kohe uuesti ära võtta. Võiks, aga seda ei tehta.

Kaks väga olulist ja lihtsat asja tuleb siiski teha, ükskõik, kui kiire teil pole.

  1. Kindlasti tuleb üleriided eest lahti teha (vt. päisepilti). Krae ja kapuutsi serv ei tohi jääda turvavöö alla. Vöö peab olema võimalikult keha lähedal alates õlast kuni puusani. Sama kehtib ka laste turvatooli viiepunkti vöö puhul.
  2. Pinguta vöö käsitsi! Kui laps või täiskasvanud sõitja on paigas, jope eest lahti ja vöö kinni pandud, siis tõmba turvavöö keha vastu pingule. Turvatoolil tasub seda muuseas teha ka suvel, sest tihti ei lase toolid vööl vabalt ideaalsesse asendisse tõmbuda, eriti kui auto on vanem ja vöö vedru ei ole parimas vormis.

Rõhutame veelkord, et suurima turvalisuse tagab võimalikult õhuke riietus, seega pikematel sõitudel ei tohi isiklikku ja lapse mugavust eelistada ohutusele. Ärge reisige talveriietes!

Kui siiski on vajadus ise või lapsega sõita ja ümberriietumiseks ei ole võimalust, siis järgige ülaltoodud kahte nõunnet. Üks video ka, kuidas jopega sõites turvalisemalt last kinnitada.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.