Erakond Isamaa korraldab täna automaksu vastu meeleavalduse

Foto: Eesti Autoomanike Liit

Erakond Isamaa korraldab Toompeal täna, 11. septembril meeleavalduse plaanitava automaksu vastu.

“Eesti on hajaasustusega riik, mis teeb auto omamise paljudele peredele hädavajalikuks. Väljaspool suurlinnu elavad lastega pered ja tööealised inimesed ei saa loota ainult ühistranspordile, sest suurte vahemaade, kehvade teede ja keeruliste ilmastikuolude tõttu on auto hädavajalik enda igapäevastes tegevustes. Just elukoht määrabki tihti kõige rohkem, kui sagedasti autot kasutatakse,” kirjutab erakond sotsiaalmeedias.

Isamaa hinnangul lööks automaksu kehtestamine kõige valusamalt maal elavaid inimesi. Majanduslanguse, kõrge inflatsiooni ja juba kehtestatud uute maksude taustal ohustab automaksu kehtestamine täiendavalt Eesti majandust, ettevõtteid ja kodanikke.

Erakond leiab, et juba omandatud vara maksustamine on ebaõiglane ning omanikuks olemist tuleks väärtustada, mitte karistada.

2023. aasta seisuga on Eestis registreeritud ligikaudu 960 000 sõidukit. Ligi kolmandik neist on 10-20 aastat vanad ning täiendav kolmandik vanemad kui 20 aastat. Erakonna sõnul näitab autopargi vanus selgelt, et paljude inimeste jaoks on see hädavajadus, mida kasutatakse pikaaegselt.

“Autode pikk kasutusaeg tähendab seda, et valitsuse plaan maksustada ennekõike „saastavamaid“ autosid tabab kõige valusamalt neid inimesi, kellel ei ole raha uue sõidumasina soetamiseks,” lisab erakond.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.