Uudis

Euroopa Liidu uus eesmärk – vähendada autode CO2 heiteid 40% võrra aastaks 2030

Foto: Scanpix/Reuters/Fabian Bimmer.

Euroopa Liidu seaduseandjad kiitsid kolmapäeval heaks eesmärgi, mis näeb ette autode ja kaubikute poolt toodetava CO2 heidete vähendamist 40% aastaks 2030.

Euroopa Parlamendis kestsid kuni viimaste tundideni enne hääletamist vaidlused selle üle, kui karmilt peaks ühe Euroopa olulisima tööstuse suhtes hoiaku võtma, vahendab Reuters.

Uus eesmärk võitis häältetulemustega 390 poolt, 239 vastu ning ühtlasi seati vahesihiks 20% CO2 heidete vähendamine aastaks 2025.

Euroopa autotootjate lobistid hoiatasid, et selline ambitsioonikas eesmärk võib inimestele töökohti maksma hakata. “Euroopa Parlament seab täiesti ebareaalseid eesmärke,” ütles Bernhard Mattes, Saksa autotööstuse ühingu DVA president.

“See ignoreerib tehnilist ja majanduslikku teostatavust. Neid eesmärke ei ole võimalik sellise ajaperioodiga täita.”

Mattese sõnul loodab tema ja kogu autotööstus, et tulevastel läbirääkimistel suudetakse Euroopa Ülemkogu, Komisjoni ja Parlamendiga mõistlikumate otsusteni jõuda.

Uued Euroopa seadused transpordisektorile peaksid aitama saavutada lõppeesmärki, milleks on kasvuhoonegaaside vähendamine 1990. aasta tasemele. Selleks on vaja aastaks 2040 vähendada kasvuhoonegaase vähemalt 40%. Hetkel on transpordisektor ainuke, kus heitgaasid on veel tõusuteel.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.