Uudis

Kahe päevaga kaks rasket avariid põllutöömasinatega, autojuhid peavad ekstra tähelepanelikud olema!

Fotod: Politsei, erakogu

Hetkel on käimas kibe koristushooaeg ja see tähendab, et ka avalikel teedel on tunduvalt rohkem põllutöömasinaid. Kuna neil on seal õigus viibida ja süüa-juua tahame me ju kõik, siis peavad autojuhid nendega ekstra ettevaatlikud olema.

Kahe päeva jooksul on Autogeenius saanud infot kahe avarii kohta, kus kaubik on sõitnud põllutehnikale maanteel tagant otsa. Täpsed põhjused ei ole veel teada, aga ilmselt võib aimata, et ei arvestatud pikivahet hoides põllutehnika kiirusega.

Kui tavapäraselt kellelegi järgi jõudes on kiiruste vahe väiksem ja aega rohkem, siis põllutehnika maksimaalsed kiirused on ikkagi umbes 3 korda väiksemad kui maanteekiirus ja seega lihasmälu ei tohi usaldada, et “ah, aega on, vaatan korra kaarti või krutin raadiokanaleid”. Kahjuks ei ole ja randaal on su esiaknas kiiremini kui arvata oskad.

Need pildid on ilmselt päris kõnekad ja tehnikavahelises võitluses jääb raskem ja robustsem igal juhul peale. Küll aga ei ole turvavarustusega kaitstud traktorist. Politsei andiski teada, et Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel Märjamaa vallas Haimre külas valge Citroeni kaubiku ja traktor. kokkupõrkes sai traktorijuht viga ja viidi haiglase. Kaubiku juht vaadati kohapeal üle, tema vigastada ei saanud. 

Seega mõelge pigem inimeludele kui rahalistele kahjudele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.