Uudis

Keeruline liiklussõlm: kuidas liigelda Kristiine viadukti juures?

Liiklusjärelevalvekeskus on joonistanud skeemi, kuidas on kõige korrektsem liigelda Kristiine viadukti juures. Ridasid ja erinevalt pool tulevaid autosid on palju ning reastumist kõvasti.

Loodetavasti annab lisatud skeem edaspidi liiklejatele õige suuna kätte (et kaart liiga kirjuks ei läheks, ei ole kõik variandid skeemile joonistatud).

Kuna liikluskoormus ulatub tipptunnil Kristiine viadukti juures pea 10 000 sõidukini tunnis, siis paratamatult jääb silma ka palju neid sõidukeid, mis ühistranspordirada valesti kasutavad. Loodetavasti on viga “ununenud” teadmistes ja seetõttu ka väike meeldetuletus:

  • ühissõidukirajale, mis on pärisuunalise sõidutee pärisuunavööndi serval ega ole muust sõiduteest pidevjoonega eraldatud, võib reastuda vahetult enne pööret…
  • sellisele ühissõidukirajale võib sõita pöörde lõpetamisel, kuid seejärel tuleb sealt kohe lahkuda.
  • Taksoveol võib kasutada sõitja vedamisel ühissõidukirada, kui sõidukile on paigaldatud plafoon ja sõiduki parempoolsel välisküljel on nähtav vedaja nimi või kaubamärgiseaduse § 5 tähenduses õiguskaitset omav vedajale kuuluv või talle lepingu alusel kasutada antud kaubamärk.
Foto: Liiklusjärelevalvekeskus
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.