Uudis

Kuulujutud: Audi ostab superautode tootja McLareni?

Foto: McLaren

Väidetavalt on Audi ostnud briti superautode ja vormel 1 tootja McLareni, vahendab Autocar. Täielik kontroll peaks minema Audile, avades uued võimalused nii kiirete superautode, kui ka autospordi valdkonnas. Samas on praeguseks McLaren juba sellisel moel tehingut eitanud ning öelnud, et McLaren on alati otsinud erinevaid koostöövõimalusi, ka teiste autotootjatega, aga McLareni omanikering ei ole muutunud.

McLaren on finantsiliselt olnud raskustes juba mõnda aega. Tõenäosus, et nad lähevad mõne suurema kontserni alla oli kindlasti suur ja nüüdseks on Autocari väitel asjad peaaegu, et kindlad. Samuti astus eelmise kuu lõpus ametist tagasi McLareni tegevjuht Mike Flewitt, kuid hetkel pole teada, kas see on otseselt seotud Audi ülevõtmisega või mitte.

Volkswagen grupile kuulub ka Lamborghini, mis on samuti Audi kontrolli all. McLaren oleks teine, kuid samas üsna teistsuguse lähenemisega superautode tootja Saksa brändi omanduses. Tasub meenutada, et kuskil seal omanikeringi lähedal on ka Porsche. Kas ja mis mastaabis hakkavad kaks-kolm automarki tehnoloogiat jagama, selgub tulevikus.

Peale superautode on muidugi suur osa McLarenist ka Vormel 1 võidusõit ja nende aastakümneid eksisteerinud meeskond. Kõlakad Volkswagen grupi Vormel 1’te astumisest on ringlenud aastaid, valdavalt seoses Porsche ja Audiga. McLareni ostuga oleks vähemalt Audil selge ühendus autospordi tippu olemas.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.