Uudis

Lapselaps avastas vanaema garaažist 20 aastat seisnud Lamborghini

Vanaema garaažis seisev 1981. a Lamborghini Countach. Foto: Reddit/eriegin

Lugusid vanast angaarist või kuurist leitud ülimalt haruldastest autodest kuuleme aastas korduvalt. Seekord “avastas” lapselaps enda vanaema garaažist 1981. aasta Lamborghini Countachi, mis on seal lapselapse sõnul seisnud juba üle kahekümne aasta.

Lugu jõudis avalikkuseni, kui Redditi kasutaja eriegin postitas haruldasest sõidukist pildi. Samuti võib Countachi kõrval näha ka Ferrari 308 mudelit, mis on sarnaselt Lamborghinile üsna räsitud seisundis ja rämpsuga kaetud.

Pildi autori sõnul tegeles perekond eksootiliste autode rentimisega ja nii osteti Countachi 1989. aastal just rentimise eesmärgil. Kui äri ülalpidamine muutus liiga kalliks, jäeti ta Lamborghini ja Ferrari koos mõne teise autoga lihtsalt garaažidesse seisma, kus need nüüd üle kahekümne aasta istunud on.

Autori sõnul on tema perekond küll autode olemasolust teadlik olnud, kuid paari päeva eest tõmbas ta autolt katte pealt ja taasavastas selle. Viimati nägi kasutaja eriegin vanaema Lamborghinit alles lapsena.

Nii Lamborghini kui ka Ferrari on tehniliselt väga halvas seisus ja vajavad tõenäoliselt suuremahulisi ja kalleid remonttöid, mille hinnad ulatuvad tõenäoliselt kümnetesse tuhandetesse eurodesse. Hetkel pole autod küll müügis, kuid piltide autori sõnul plaanib tema vanaema neist siiski kunagi vabaneda.

Heas seisukorras Lamborghini Countach. Pildil olev isend maksab 349 800 €. Foto: Classicdriver.com.

Lamborghini Countach on üks Itaalia autotootja legendaarsematest mudelitest, mida toodeti 1974. – 1990. aastani. Countachil on traditsiooniline Lamborghini V12 mootor ja praegu ulatuvad heas seisukorras mudelite hinnad mõnest sajast tuhandest kuni miljoni euroni.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.