Uudis

Maailma kõige esimene Porsche jäi müümata, kuigi hind “tõusis” lausa 70 miljoni dollarini

Pilt: RM Sotheby's

Eelmisel nädalal Ameerikas, Montereys toimunud RM Sotheby’s oksjonil läks haamri alla ka Type 64 ehk üks esimesest kolmest Porschest, mis kunagi ehitatud on. Kirjutasime autost lähemalt siin.

Hinnaks eeldati sellisel rariteedid vähemalt 20 miljonit eurot, kui mitte rohkemgi. The Drive kirjutab, et kui oksjon algas, siis öeldi, et esimene pakkumine on 30 miljonit. Sellele järgnes rohkelt järgmisi pakkumisi ja oli peagi juba oksjoniekraanil lausa 70 miljonit, mille peale loomulikult kõigil silmad suureks läksid.

Kogu selle hämmingu, naeru ja segaduse keskel võttis sõna oksjonipidaja, kes vabandas oma diktsiooni pärast ja täpsustas, et esimene pakkumine oli siiski 13 miljonit (thirty vs thirteen) ja hetkel on hind 17 miljonit.

View this post on Instagram

For one of the first Porsche Cars built….

A post shared by David Lee-Ferrari Ambassador (@ferraricollector_davidlee) on

Kuna autole oli müüja määranud piirhinna, alla mille ei ole nõus laskuma, siis 17 miljonit ei olnud piisav ning auto jäigi müümata.

Väljaande sõnul olid selle aasta Monterey oksjoni hinnad ootamatult madalad. Võrreldes eelmise aasta reedese päevaga, oli langus lausa 25%.

Kõige kallimalt läks kaubaks üks kahest McLaren F1 LM tänavakõlblikust superautost hinnaga 17,83 miljonit eurot, kui ka selle hinnaks prognoositi vähemalt 20 miljonit.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.