Uudis

Maanteeamet teeb küll Waze’iga koostööd, aga miks oluline info sinna ikkagi ei jõua?

Waze'i uskudes võid Saaremaale sõites praamist maha jääda

Teetööd Tallinn-Tartu maanteel.Foto: Kristjan Teedemaa/Postimees

Alles hiljuti alanud Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare teetööd paljastavad, et juba 2015. aastast alanud maanteeameti ja Waze’i vaheline koostöö ei ole vettpidav ja kõik oluline info Eesti teedelt sinna ei jõua.

Nimelt ei toimu Waze’i andmeil nimetatud maanteel teetöid ega ole kehtestatud kiiruspiirangut. Maanteeameti ametniku andmeil ei kontrolli nad teadete avaldamist Waze’is ning kustutatud teateid automaatselt uuesti ei sisestata.

Maanteeamet saadab Waze’i info automaatselt

20. mail algasid rekonstrueerimistööd Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare maantee 50,1-56,3 km teelõigul, mille tõttu on antud piirkonnas kehtestatud kiiruspiirang ning kasutatakse liiklusreguleerijaid.

Waze’i kasutajad aga ei näe sellekohast teadet kaardirakenduses. Maanteeameti liiklusjuhtimiskeskuse analüütiku Hannu Ploompuu sõnul on info nimetatud teetööde kohta Waze’i kindlasti edastatud, kuid mingil põhjusel on hoiatus sealt ära kustunud.

Ploompuu kinnitusel edastatakse kõik Tark Tee süsteemi sisestatud piirangud ja hoiatused automaatselt Waze’i, kuid teede sulgemistega seotud teated peab enne äppi jõudmist kinnitama mõni Waze’i kogukonna administraator.

“Samas ei ole maanteeametil piirangute edastamisel eriõigusi, st nagu kõigi teiste kasutajate puhul sõltub hoiatuste püsimajäämine äpis sellest, kas maanteel sõitjad peavad seda oluliseks ning kui palju poolt- ja vastuhääli teade saab. Meie kogemus näitab, et reeglina on maanteeameti saadetud hoiatused äpis väga püsivad, samas kui tavakasutajate tee pealt märgitud vastavad hoiatused tekivad ja kaovad jooksvalt,” ütles Ploompuu.

Saaremaale sõites arvestage ligikaudu 10 minutilise hilinemisega

Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare maantee teelõiku kasutatakse peamiselt Virtsu sadamasse ehk Saaremaale sõites. Geeniuse toimetuse kogemuse põhjal ei tasu praegusel hetkel Virtsu sõites Waze’i usaldada kuna eeldatav saabumise aeg erineb reaalsusest ligikaudu 10 minuti võrra.

Küsimusele, kas maanteeamet edastab Waze’ile kõnealuste teetöödega kohta informatsiooni uuesti, jättis Ploompuu vastamata, kuid kinnitas, et maanteeamet ei kontrolli teadete avaldamist Waze’is.

“Olulisematel objektidel hoiame üldiselt silma peal ja oleme ise ka tähele pannud, et vahel kaob sealt info natuke arusaamatutel põhjustel ära,” lisas ta.

Ametnik soovitab Waze’i asemel kasutada Tark Tee portaali, mis on ametlik maanteeamet portaal. “Waze on kindlasti üks oluline kanal, kust info teel toimuvast jõuab vahetult liiklejani. Ent siin on tegemist kolmanda osapoole pakutava teenusega, mida Maanteeamet ei halda,” ütles Ploompuu.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.