Uudis

Mercedes-AMG kihutas Pirita teel 227 km/h, juht oli reisijatel soovitanud ka turvavööd kinni panna

Foto: Politsei

Eile öösel mõõtsid Piirivalvebüroo Tallinna kordoni ametnikud Pirita teel Kose tee poole liikuva Läti numbritega Mercedes-AMG kiiruseks 227 km/h. Kui mõõtmisviga maha arvestada, ületas juht lubatud sõidukiirust mitte vähem kui 170 km/h.

Lisaks juhile viibis sõidukis veel 4 kaasreisijat. Politsei sõnul oli kurb asja juures see, et nii juht kui kaasreisijad oma teo ohtlikkusest ja võimalikest tagajärgedest aru ei saanud ning asi tegi neile pigem nalja.

Sõidukit juhtinud 32 –aastane meesterahvas peeti kinni ja täna jagas ta oma tegudest selgitusi juba Harju Maakohtus. Juhi sõnul soovis ta sõidukit proovile panna ja mõtles ka kaasreisijate turvalisuse peale, käskides enne „kiiruskatset“ turvavööd kinnitada.

Harju Maakohtu otsuse kohaselt tuleb juhil veeta 30 päeva kinnipidamiskeskus ja juhtimisõigus võeti lisakaristusena 12 kuuks. Tulenevalt eeltoodust tuleb juhtimisõiguse taastamiseks sooritada uuesti nii teooria- kui ka sõidueksam.

Sellisel kiirusel liikudes on keskmise juhi reageerimismaa 100 meetrit ja täielikuks peatumiseks on vaja ruumi rohem kui 300 meetrit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.