Uudis

Miks käib politseiga reididel autosid kontrollimas selgelt ärihuve esindav Rehviliit?

Foto: Küllike Rooväli, PM/Scanpix Baltics

Eelmisel nädalal kontrollisid politsei- ja piirivalveameti (PPA) ametnikud Tallinnas talverehvide kasutust. Reid viidi läbi koos MTÜ Rehviliiduga, mis esindab autorehvide maaletoojate ja edasimüüjate huve. Miks kasutab politsei reidide läbi viimisel selgelt ärihuvisid esindavat liitu?

Põhja prefektuuri liiklusjärelvalve juhi Hannes Kullamäe sõnul on PPA rohkem kui kümme aastat kaasanud oma tegevustesse ka MTÜ Rehviliidu esindajad.

“Politsei on nii kaua kui mina mäletan kevadeti ja talviti kontrollinud, kas sõidukitel on all tee- ja ilmastikuoludele vastavad ning ka korras rehvid. Nende poolt on meil abis valdkonna eksperdid, kes aitavad rehvide seisukorda kontrollida,” sõnas Kullamäe.

Korruptsioonikütid probleemi ei näe

Geeniusele antud kommentaaris ei leia MTÜ Korruptsioonivaba Eesti tegevjuht Anni Jatsa Rehviliidu ja PPA tegevuses midagi taunimisväärset.

“Seadusele mittevastavate ning kulunud ja liiklejatele ohtlike rehvide kõrvaldamine liiklusest teenib pigem üldisi ja laiemaid huve kui ettevõtjate eesmärki läbi aktsiooni rohkem rehve müüa,” leiab Jatsa.

“Rehvidega seotud turvalisusealane teadlikkuse tõstmine on ka Eesti Rehviliidu üks tegutsemiseesmärkidest ning on igati tervitatav, et toodet turustavad ettevõtted tegelevad kas ise või läbi katusorganisatsiooni lisaks müügile ka ohtudest teavitamisega,” lisas ta.

Politsei teeb selliseid reide ka ise

Liiklusjärelvalve juhi kinnitusel teevad patrullid väiksemas mahus sarnaseid kontrolle ka iseseisvalt ja vastavalt vajadusele.

“Politsei teeb üle Eesti koostööd kõikide partneritega, kes tunnevad, et ka nemad ise saavad liiklusohutuse tagamiseks palju ära teha, olgu nendeks MTÜ-d või tegutsevad nad avalikus või erasektoris,” ütles Kullamäe.

“Nullvisiooni elluviimiseks on vaja iga inimese, ettevõtja, tee-ehitaja, autotootja ja paljude teiste panust. Ja nii kaua kõik inimesed ei arva, et liiklusohutus on midagi, mille eest ka nemad vastutavad, jäämegi hukkunute arvu kokku lööma,” lisas Kullamäe.

Politsei esindaja sõnul tuli viimase reidi korraldamise idee nendelt.

Kontroll on objektiivne

Samas rõhutab korruptsiooni vastu võitlev Jatsa, et rehvi kulumise ja seisukorra hindamine on võrdlemisi objektiivne ja põhineb seaduses sätestatud rehvi mustri sügavusega seotud nõuetel.

“Võimalike sanktsioonide rakendamise eest vastutab politsei- ja piirivalveamet ning mittetulundusühingul Eesti Rehviliit sarnast õigust ei ole,” täpsustas tegevjuht.

Loe lisaks:
Arvamus: politsei laseb ärihuvisid esindaval rehviliidul tavaliste autojuhtide arvelt endale tasuta promo teha

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.