Uudis

Milivié 1: Volkswagen põrnika restomod maksab üle poole miljoni euro

Pildid: Milivié

Milivié on Saksamaal asutatud uus ettevõte, kelle esimeseks projektiks on Volkswagen põrnika baasil ümberehitatud restomod auto. Väga piiratud tootmisarvuga võetakse ette kunagine soodne ja lihtne masin ning ehitatakse ümber 570 000 eurot maksvaks autoks.

Uue firma missioon on lihtne: taaselustada väljasurnud saksa autod. Kuulsamat saksa autot, kui Volkswageni põrnikas on ka raske leida, seega esimese projekti alusel on naela pea pihta saadud küll.

Milivié kirjeldab oma põrnika restomodi, kui koheselt äratuntavat sõidukit, mida pole kunagi varem niimoodi kujutatud.

Kõik autod on ehitatud originaal Volkswageni mudeli baasil ning iga sõiduki ümberehituseks kulub üle 1000 inimtunni. Lõpuks on originaal autost alles vaid konstruktsioon ning sõiduki põhjapaneelid.

Kõik kerepaneelid on uued, pisut modernsema joonega, eemaldatud on kõik kroomist detailid ja lisatud on palju modernset. Muuhulgas leiduvad LED tuled, vastava auto puhul natuke koomiliselt suurena tunduvad 19-tollised veljed, uued peeglid, ukselingid, mootorikattel asetsev tagaspoiler ja palju muud.

Veermik on täiustatud uute amortisaatorite ja vedrudega ning uute piduritega. Mootoriks on originaal jõuallika baasil ehitatud 2,28-liitrine, 4-silindriline õhkjahutusega bensiinimootor, millel on uuemad Weber karburaatorid ja uus terasest väljalasesüsteem. Täpset võimsust pole Milivié kuskil kinnitanud, kuid väidetavalt on iga auto mootor häälestatud vastavat kliendi asukohale, võttes arvesse kesmist temperatuuri, õhuniiskust ning kõrgust merepinnast.

Huvitaval kombel on autol aga automaatkäigukast. 4-käiguline ZF käigukasti saab muidugi manuaal režiimis ise kontrollida, kuid kolme pedaali ka korraliku käigukangi opereerimist polegi.

Interjööris leiab muidugi digitaalsed näidikud ja justkui ühe ekraanina edasi liikuv puutetundlik ekraan ka armatuuri keskel. Mõlemad on 12,3-tollised. Üldiselt on sõiduki sisu lihtne ja moderne ning uksekaardid on väidetavalt inspireeritud POrsche 911’st.

Kokku toodab Milivié vaid 22 põrnika restomodi. Arvestades, et hinnaks on 570 000 eurot, siis saab huvitav olema, kas tõesti leidub nii palju inimesi, kes soovivad üle poole miljoni euro modernse põrnika eest maksta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.