Uudis

Millised kiiruskaamerad tabasid eelmisel aastal kõige rohkem rikkujaid?

Kristiine ristmikul liiklejaid piidlev kiirus- ja foorikaamera oma esimesel tööaastal 2012.Foto: Andres Haabu, Postimees / Scanpix Baltics

2018. aastal saatis politsei- ja piirivalve amet 113 120 trahviteadet kiiruskaamerate poolt tuvastatud sõidukiiruse ületamiste kohta. Seda on 5646 hoiatustrahvi võrra vähem kui 2017. aastal. Enim trahve määrati juulis ja augustis.

Kõige töökamad kaamerad

Valdav osa rikkumisi pannakse toime kohtades, kus suurimaks lubatud sõidukiiruseks on 50 või 70 km/h. Nendeks on:

Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel Are alevikus (kaks kaamerat 50 km/h alas) ja Libatses (kiirust mõõdetakse 70 km/h alas ühest postist mõlemas suunas).

Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel Puhu ristmik ehk Põltsamaa juures (kiirust mõõdetakse 50 km/h alas ühest postist mõlemas suunas) ja Kose (50 km/h ala).

Tallinn-Narva maanteel Rannu küla (kiirust mõõdetakse 70 km/h alas ühest postist mõlemas suunas).

Tallinna lähiümbruses Tallinn-Rannamõisa-Kloogaranna teel Murastes (kaks kaamerat 50 km/h alas) ning Tallinn-Paldiski maanteel Hüürus (kaks kaamerat 50 km/h alas) ja Kiia külas (kiirust mõõdetakse 70 km/h alas ühest postist mõlemas suunas).

Tallinnas Kristiine ristmik

Suur osa hoiatustrahve on sellel ristmikul summas 9-18 eurot, mis tähendab 3-6 km/h üle lubatud kiiruse. Reaalselt tähendab see siis natuke üle 60 km/h.

Kõige rohkem kiiruseületamisi pannakse toime ajavahemikul 16-19.00. Kiiruskaamerad asuvad liiklusohtlikesse kohtadesse eesmärgiga hoida ära suurest kiirusest tingitud raskete tagajärgedega õnnetusi.

Mõõtekabiinidega pikemaajaliselt kaetud lõikudel väheneb nii rikkumiste arv kui ka keskmised kiirused. Kokku on kasutusel 67 mõõtekabiini ja posti, millest neljas (Puhu, Kiia, Libatse ja Rannu) mõõdetakse kiirust mõlemas suunas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.