Uudis

Moskvitš 3: elektriline ja bensiinimootoriga ning müügil juba sel aastal

Foto: Kuvatõmmis Youtube-ist

Legend on tagasi ja kohe varsti ka teedel, muidugi Venemaal, mitte meil ja nagu Venemaa autotööstusele kombeks, siis päris oma jõududega hakkama ei saadud.

Pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse lõppes seal sisuliselt igasugune “välismaine” autotootmine ja müük ning impeerium sai taas võimaluse tõestada oma vägevust autotootmises. Selleks võeti Renault’ tehas ja nimetati see ümber Moskva Autotehas “Moskvitšiks” ning teatati uhkusega, et hakkame taas Moskvitšit tootma.

Aasta lõpuks peaks valmis saama esimesed 600 autot, 400 bensiinimootoriga ning 200 elektrilist, kirjutab Carscoops. Kuidas vähem kui aastaga autotööstust püsti panna ning uus mudel välja töötada?

Ega ei olegi võimalik. Kui peale teist maailmasõda tõttasid appi sõbrad itaallased, siis seekord tuleb abi Hiinast. Nimelt on Moskvitš 3 põhimõtteliselt hiinlaste  JAC JS4, millele teine embleem peale liimitud.

Bensiinimootoriga Moskvitšid on 1,5-1,6 liitriste mootoritega, millel võimsust 110 kW (150 hj) ja pöördemomenti 210 Nm. Autost peaks leidma ka 10,25-tollised ekraanid näidikute ja meediasüsteemi jaoks.

Hetkel sõltub autode tootmine suuresti Hiina komponentidest. Järgmisel aastal on plaanis kokku panna 50 000 autot ja 2024. aastal 100 000 sõidukit. Moskvitšit ehitava Kamaz-i sõnul on eesmärk aina rohkem kohalikule tootmisele üle minna ning aastal 2024 toota juba Venemaa enda autot ning nagu maailmas kombes, seda ka elektrilisena.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.