Uudis

Neljapäevane menüü: hommikusöögiks Mercedesed, lõunaks AMG GT 63S

Peale magustoitu üks lõõgastav massaž ja tass kohvi.Fotod: Paula Johanna Adamson

Nii see autoajakirjaniku elu on. Mõnikord aja uuemaid mudeleid tikutulega taga, teinekord antakse sulle neid korraga tükki 30 ette ja siis seisad nagu kits 30ne heinakuhja vahel. Millisest see esimene amps võtta?

Näed ju küll, et need kõige magusamad platsid asuvad veel järgmise aia taga, head ja rammusat AMG sorti, aga tuleb oodata. See on magustoit, kui põhiroog on söödud.

Nii siis tatsudki ümber heinakuhjade. Amps ühest, suutäis teisest. Mälud, naudid, võtad järgmise. Tõeline kokteil kõigest.

The Beast ehk AMG GT 63S, kelle võimete jaoks oli see rada umbes 23 korda liiga väike.

Metafooridega võiks lõpuni välja panna, aga selguse huvides läheme korraks pärismaailma. Nimelt toimus iga-aastane Mercedes-Benz Star Experience üritus, mis on ennekõike suunatud klientidele.

Suguvõsa kokkutulek

Kohal olid kõik. Nooremad ja värskemad, soliidsemad ja kogukamad. Autosid mõtlen muidugi.

Olemasolevatele ja uutele, potentsiaalikatele ostjatele on selline üritus parim võimalus näha korraga väga suurt mudelivalikut ning enamikega neist ka kohe sõita. Selline väike butiikautomess, aga ainult ühe osalejaga ja kutsetega.

Kuningas G63 oli asetatud troonile ja tema seekord ei osalenud.

Tõepoolest oli kohal vist kogu mudelivalik, alates A-klassi sedaanist kuni AMG GT 63S metsloomani. Vahepeale mahtusid maasturid, luksussedaanid ja ka V-klassi uuenenud bussid.

Sai teha proovisõite ümbritsevatel teedel, väike maastikuring, demonstreeriti autode võimeid ja ohutusabisid.

Milleks muretseda, kui auto oskab ise pidurdada

Viimaste jaoks oli paigas rada, kus ees erinevad obstaaklid. Roolis olnud Mercedese esindaja selgitas kõik üksipulgi lahti ja pani siis takistuse suunas lõikama. Pidurdama ei pidanud, sest auto tegi seda ise. Ja nii mitmes erinevas olukorras.

Tärkas lootus, et äkki mõne aasta möödudes me ei saagi enam nii palju liikluses pihta.

Ja siis muidugi GT R Roadster, millega sõitmiseks on ilmselt kõige kiirem viis see lihtsalt ära osta.

Maastikul tehti selgeks, et mitte niisama linnamaasturid

Maastikurajal sõideti üles ja alla väga järskudest nõlvadest, et demonstreerida G- ja GLE-klassi maastikuvõimekust. See oli olemas. Mindi üles ja tuldi alla. Keegi ümber ei läinud ja vintsi ei vajanud. Impressiivne!

Ei õnnestunud ümber ajada. Õnneks.

Ja magustoiduks? Selleks oli kaetud laud (mitte söögi, kuigi ka seda oli piisavalt), vaid laual oli 4 natuke kangemat ühikut, mis peituvad tähise AMG taha: CLS 53 4Matic, E53 4Matic, A35 4Matic ja kirsi..ei, arbuusina tordil AMG GT 63S. Et kokteil liiga kange poleks, oli lahjenduseks rivis ka C400 nimeline mudel. Mitte aeglane, mitte kiire.

GT 63S natuke nõrgem versioon GT 63 on Autogeeniuse testijate sõnul üks kõige hullumeelsema kiirendusega autosid üldse meie portaali portfoolios. Sellele siis veel 50 hobujõudu otsa … ja miks ka mitte.

Hullumeelne kihutamine ringrajal?

Kas rehvid hakkasid suitsema ja kõu kõmatas? Kahjuks mitte, sest tegu polnud mitte päris ringrajaüritusega. Võimalus AMG autodega Tabasalu kardirajal ringe teha, oli pigem väike isutekitaja ja peamiselt oli ürituse  sihtgrupiks ikkagi klient.

Ja milline klient on kõige parem? Noh, esmajoones elus ja terve, seega hoiti ringrajal mõistlikku, pigem aeglasemapoolset tempot. Kellel jäi kripeldama, võib ju alati omale selle auto osta.

Päeva parim auto? Ilmselt A35 sportlik luukpära. Esmajoones seetõttu, et sellega oli ringrajal kõige lõbusam tema väiksusega ja äkilise loomu tõttu. Ja teisalt, kuna tegemist on päriselt kättesaadava AMG-tasemega autoga.

Tõeliselt mõnus, mõistlik ja kiire luukpäras A35.

Selline oli siis sissevaat ühe autoajakirjaniku tavalisse ennelõunasse. Pealelõunat kirjutasin mõned tõlkelood ja toimetasin ära ühe autotesti. Ei teagi, mis homne päev toob…

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.