Uudis

Nissan plaanib asendada 370z sportauto uue mudeliga

Nissan ei kavatse oma sportlike masinate turuosa unustusse jätta ja nad plaanivad 370z sportkupee asendada tulevikus uue mudeliga, vahendab Autocar.

Mäletate Nissan 370z sportautot? See sama kupee, mis järgnes 350z-ile aastal 2009. Kuigi Eesti Nissani lehel seda kuskil olemas pole, on see sama auto siiani veel tootmises. Näiteks nii Soome, Saksamaa kui ka USA Nissani lehel on 370z oma hinnakirjaga täiesti olemas.

Tõenäoliselt pole hetkel 10 aastat vana sportkupee kõige populaarsem valik ja muidugi saab ka Nissan aru, et lähiajal peab asjadega edasi liikuma. Õnneks on Jaapani autotootja otsustanud oma sportautole järglase arendada.

Äsja alanud Tokyo autonäitusel kinnitas Nissani tooteplaneerimis juht Ivan Espinosa Autocarile, et nii GT-R kui ka 370z sportautod on “Nissanile südamelähedased ning me uurime ja töötame nende tuleviku kallal.”

Detaile ei saanud Espinosa muidugi avaldada, kuid lähitulevikus peaks Nissani poolt ühtteist juba kuulda olema. Samuti ei välistanud ta partnerlust mõne teise autotootjaga. Sarnaselt mõnevõrra vastuolulise Toyota Supraga, mis sündis koostöös BMW-ga.

Nissani Z-autod on olnud juba aastakümneid autotootja sportlikku valiku tipus ja loodetavasti jätkub see ka veel pikemalt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.