Uudis

Päeva kuulutus: autoportaalis müüakse 15-hobujõulist hobust!

Hobujõudu defineeritakse kui võimsust mida tuleb rakendada 75 kg raskuse keha ühtlaseks vertikaalseks tõstmiseks kiirusega 1 meeter sekundis.

Hobujõu kui võimsusühiku kasutuselevõtt ulatub tagasi James Wattini, kes selle ühikuga soovis kujukalt väljendada aurumasina võimsust – mitme hobuse veojõudu suudab masin asendada.

See kõik on päris keeruline füüsika ja kuidas on Auto24.ee portaalis müüki pandud sõiduvahendi omanik saanud enda liikuri võimsuseks 11 kW ehk 15 hobujõudu, ei ole meil teada. Igatahes on raud- ja plastikhobuste vahele ilmunud üks päris hobune.

Foto: Auto24.

Meie ei suudaks siinkohal paremat teksti välja mõelda, kui müüja ise, seega loodame, et ta ei pahanda, kui kopeerime:

Sõiduki mark on Oldenburg, mudel Catinka (nimi). Liigilt hüppehobune. Talverehvidena võib kaasa saada krihvid. Istmesoojendus on keskkonnasõbralik ning ei suurenda kütusekulu. Sõiduk on võimeline ületama 130cm takistusi ja tõkkeid.

Hea juhiga on võimeline ületama ka kõrgemaid takistusi.Kvaliteetset täisnahkset istet on võimalik juurde osta. Viimane hooldus ja ülevaatus oli 14.07.2020. Hooldus toimus esinduses, kaasa saab röngtenpildid jalgadest. Sõiduk on valmis koheseks kasutamiseks ja ei vaja parandust ega hooldust. Sõidukil puuduvad kindlustusjuhtumid ja vigastused.

Kuulutuse järgi on sõiduvahendi tühimassiks 600kg, tippkiiruseks 70 km/h ja kütust (taimtoidulist ehk ökoloogilist) tarbib 4 liitrit 100 km kohta.

Vaata kuulutust ja pilte siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.