Päeva kuulutus: musta numbriga luksus-Fiat, mille hind tundub väga soodne

Fotod: auto24.ee

Auto24.ee-s müüdavate autode hulka lisandus üks stiilne uunikum, mis tagant võib küll meenutada natuke Moskvitši, aga mille sõiduomadused on kindlasti täiesti teisest klassist.

Fiat 2300 Berlina veeres tootmisliinilt maha aastal 1964. Mootoriks on 2,3-liitrine R-6 ning võimsust 86 kW (117 hj), mis on tolle aja kohta ikkagi sportsedaani näitajad.

Müüja kirjutab, et mootori heli on jõuline ning 4-käiguline manuaalkäigukast roolisambalt juhitav. Tehasevarustuses leiab mudelil 2300 4 ketaspidurit ja roolivõimendi, omapära lisab kompressoriga 2 eri tooniga pasun, mis tehasest programmeeritud tervet tänavat teavitama ehtsa spostati cazzo’ga. Sellised Fiat 2300 tippmudelid olid tolleaegses kultuuriruumis tööriistaks nii allmaailmale kui carabinier’idele.

Lisaks on öeldud, et nende autode tootmisarv oli alla 20 000 ja see peaks olema Baltikumis ainus. Ka kogu Skandinaavias on teadaolevalt üks kehvemas seisukorras auto, mis ei liikle. Korralike eksemplaride hind jääb Euroopas 17 000 – 40 000 euro vahele. Kui see tõesti nii on, siis musta numbriga ehk heas originaalkorras auto 13 700 euro eest peaks olema päriselt hea diil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.