Uudis

Päeva kuulutus: see Lincolni eriversioon on raudselt kõige tüünem auto, mida sa täna näed

Fotod: Auto24.ee

Tüüne ja lahe. Neil kahel sõnal on alati positiivne tähendusväli, aga oluline sisuline vahe.

Marty McFly filmist “Tagasi tulevikku” on lahe. John Cusack on enamikes rollides lahe. Aga kumbki neist ei ole tüüne, nagu näiteks Vincent Vega (John Travolta “Pulp Fiction”), Sarah Connor (Linda Hamilton “Terminator”) või Marion “Cobra” Cobretti (Sylvester Stallone). Saate vahest aru, eks. Hea, stiilne, aga natuke või palju paheline.

Just sellist tüünust saate endale praegu 11 000 euro eest lisada umbes 212%, ostes selles kuulutuses oleva Lincoln Continental Mark V Bill Blass Editioni.

See ei ole must, toonitud klaaside ja kuulipildujaavaga “ameeriklane”. See on kahetooniline, joonlauaga joonistatud auto, millest lihtsalt õhkub mingit arusaamatut tüünust.

Fotod: Auto24.ee

Loomulikult V8, millel mahtu 6,6 liitrit ja hobujõude ajastule omaselt u. 145 tükki. Sõidab ilmselt samuti, luksuslainerile omaselt õõtsuvalt ja rahulikult. Aga tüüned inimesed ongi rahulikud ja ei rapsi.

Tühimass 2,3 tonni, pikkus 5860mm ja kütusepaak 100 liitrit. Tahate võrdlust? Uue Audi A8 pikendatud teljevahega versiooni pikkus on 5302 mm.

Mis asi on Bill Blass Edition? Blass oli ameerika moedisainer, kes aastaid aitas Lincolnile teha eriseeriaid, mille värvid ja muu disain erines tavamudelist. Sama tegid näiteks ka Givenchy ja Emilio Pucci.

Fotod: Auto24.ee

Blass tegi igal aastal uue versiooni ja 1979. aasta oma ongi üks populaarsemaid Bill Blassi mudeleid, mille tunneb ära üldise mereteema järgi, ankrud, sinakad sise- ning välisaktsendid ja triibud.

Autol on kuulutuse järgi olnud üks omanik ja läbisõit 42 000 miili. Samas vajab müüja sõnul kosmeetilisi parandusi. Kes ostab ja mind sõitma viib?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.