Uudis

Päeva kuulutus: selle Azteci ulmeautoga saad kõik maailma tähelepanu

Italdesign Aztec Barchetta Foto: Wikipedia

Ei saaks öelda, et Ferrarid ja Lamborghinid meie tänavapildis just igapäevased oleks, sama, esikaanele päris enam ei saa. Aga taskus põleb 200 000 eurot ja tahaks midagi tõeliselt erilist?

Italdesign Aztec Barchetta on ilmselt kõige ulmelisem auto, mis tänavatele on jõudunud peale seda kui Doc Brown ühe De Loreani külge mõned seadmed ühendas. Kuna Doc, Marty ja nende auto on kuskil ajaaukudes seiklemas, siis tasuks see Aztec üle vaadata.

Foto: Mobile.de

Kuulsa disaineri Giorgetto Giugiaro poolt valmis joonistatud autode tootmisarv on teadmata. Plaaniti teha 50, aga vist jõuti valmis vaid 18. Tõenäosus, et mõni sarnane sulle vastu sõidab või üldse keegi sellist näinud on? Null või isegi vähem.

Audi mootor, Lancia käigukast

Azteci kapoti all on Audi 2,2-liitrine R5 turbomootor, mis pole just maailma kõige võimsam (Aztecidel väidetavalt 200-250 hj), aga hea häälega ja piisav. Käigukast on näiteks Lancia Delta HF Integrale pealt, seega rallimaailma taust lisab veel oma lisaväärtuse.

See ei ole rool, vaid kaasreisija juhtpaneel.

Auto on seest sama eriline kui väljast. Juht ja reisija on üksteisest eraldatud ja nende suhtlus toimub elektroonika abil. Auto küljel asuvad paneelid avanevad koodiga, autole saab anda ka häälkäsklusi. Kaasreisija ees asub samuti roolilaadne ese, millelt auto funktsioone juhtida.

Natuke tahaks konkreetne auto ilmselt värskendamist, aga üldiselt tundub terve ja korras. Kuulutuse leiab SIIT. Kas tundub nagu auto, mida tahaks endale?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.