Uudis

Päeva kuulutus: tuunitud Datsun 240Z, millega Dominic Torettole võlg ära maksta

Fotod: Auto24.ee

Peaaegu võitsid, aga tulemuseks ikkagi see, et oled Dominic Torettole võlgu ühe 10-sekundi auto? Siin on üks variant, kuidas seda olukorda lahendada.

Auto24.ee portaali on müüki tulnud Datsun 240Z, mis maanteeameti registri järgi on 2,4-liitrine ja 153-hobujõuline 1973. aasta stiilne sportauto. Internet ja seal ringlevad videod räägivad, et praeguseks on autol peal Nissani Skyline GT-R päritolu RB26DETT mootor, millel peaks olema võidusõiduseades juba ligi 600hj.

Aastal 2009 Eestisse tulnud autot on kõvasti ümber ehitatud, seda leiab mitmelt Youtube’i videolt ning võistluste lõpptulemustest. Seda, millises seades see auto müügis on, ei ole kuulutuses välja toodud. Äkki ongi originaalmootor tagasi pandud…

Välimus on igatahes väga ilus ja silmapaistev ning näha on, et autot on viimase 10 aasta jooksul väga suure kirega tehtud.

Ühel Youtube videol saab auto Soomes, Alastaro kiirendusrajal veerandmiili tulemuseks 10,692 sekundit, lõppkiirusega 209,52 km/h. See on kiire, väga kiire tulemus. Ühed ütlevad, et 10-sekundi auto on see, mis sõidab 10,99-10,00. Teised, et see, mis sõidab 10,00 või alla selle. Ühel juhul saab Torettole võlg makstud, teisel juhul tuleb natuke veel nokitseda.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.