Uudis

Pardakaamera video: kahtlase sõidustiiliga veokijuht, kes hiljem kinni peeti

Politsei sai selle nädala alguses tähelepanelikelt liiklejatelt teate kahtlase sõidustiiliga veokijuhist Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel. Teatele reageerinud politseinikud tuvastasid, et veoki roolis olnud Ukraina kodanik oli tarvitanud alkoholi ja pidasid ta kinni.

„Patrull tuvastas, et veoki roolis olnud 33-aastane Ukraina kodanik oli tarvitanud alkoholi ja pidas ta kinni,“ ütles Paide politseijaoskonna patrulltalituse juht Halar Hallimäe. Lisaks sellele oli mees manipuleerinud ka oma sõidumeerikut ja juhtis veokit talle kohustuslikul puhkeajal. „Mehele määrati kiirmenetlusega teo eest karistuseks rahatrahv ja ta saadeti riigist välja.“

Paide veok

15. septembri pärastlõunal teatasid Järvamaal, Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel liikunud tähelepanelikud kodanikud häirekeskusele kahtlase sõidustiiliga veokist Scania. Politseinikud reageerisid teatele ja pidasid veoki maantee 92. kilomeetril kinni. Patrull tuvastas, et veoki roolis olnud 33-aastane Ukraina kodanik oli tarvitanud alkoholi ja pidas ta kinni. Lisaks sellele oli mees manipuleerinud ka oma sõidumeerikut ja juhtis veokit talle kohustuslikul puhkeajal. Mehele määrati kiirmenetlusega teo eest karistuseks rahatrahv ja ta saadeti riigist välja.Politseinikele olid väga ohtliku sõidukijuhi liiklusest kõrvaldamisel suureks abiks tähelepanelikud liiklejad. Maanteel liikunud autojuhid märkasid ohtlikke manöövreid sooritanud veokijuhti ja andsid häirekeskusele oma kahtlustest teada. Tänu nende abile oli politseinikel võimalik kiiresti reageerida ja veokijuhti kontrollida ning kõrvaldada liiklusest ohtlik sõidukijuht. Suur aitäh tähelepanelikele liiklejaile! Kutsume ka kõiki teisi liiklejaid märkama ja kahtlase sõidustiiliga juhtidest politseile hädaabinumbril 112 teada andma. Nii saab igaüks meist kaasa aidata turvalisuse tagamisele liikluses. Hoolime üksteisest!

Posted by Lääne prefektuur on Reede, 18. September 2020

„Maanteel liikunud autojuhid märkasid ohtlikke manöövreid sooritanud veokijuhti ja andsid häirekeskusele oma kahtlustest teada. Tänu nende abile oli politseinikel võimalik kiiresti reageerida ja veokijuhti kontrollida ning kõrvaldada liiklusest ohtlik sõidukijuht. Suur aitäh tähelepanelikele liiklejaile!“ ütles Hallimäe.

Patrulltalituse juht kutsub ka kõiki teisi liiklejaid märkama ja kahtlase sõidustiiliga juhtidest politseile hädaabinumbril 112 teada andma. „Nii saab igaüks meist kaasa aidata turvalisuse tagamisele liikluses. Hoolime üksteisest!“

Sel aastal on politsei liiklusest kõrvaldanud 4845 alkoholi tarvitanud sõidukijuhti. Liiklusõnnetusi, kus on osalenud ka veokid on aset leidnud 72.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.