Uudis

Pärnus toimub nädalavahetusel kõrgetasemeline ringrajavõistlus

Fotod: Egidijus Babelis

Põhjamaade moodsaim ringrada auto24ring võõrustab 14.-16. augustil taaskord Balti meistrivõistlusi autode ringrajasõidus (BaTCC), tuues Pärnusse kokku kolme Balti riigi ja Soome paremad võidusõitjad.

Pärnu võistlus on tänavu ka Balti kestvussõitude sarja (BEC 6h) avaetapiks. Kuuetunnise võidusõidu starti oodatakse umbes 25 autot, nende hulgas Lamborghini Huracán ST, Porsche 911 GT3 Cup ja pool tosinat erinevaid TCR-klassi autosid.

Kohal on absoluutse rajarekordi omanik

Starti tuleb ka auto24ringi absoluutse rajarekordi omaniku Martin Rump. Aastal 2013 läbis ta kaheliitrisel vormel-Renault’l 3,2-kilomeetrise ringi ajaga 1.11,579 (keskmine kiirus 159,432 km/h). Viimastel aastatel Aasia GT-sarjades Audi piloodina suurt edu saavutanud Rump teeb Pärnus BEC 6h-sarja debüüdi Läti meeskonna LV Racing koosseisus, võistlusautoks on tal Audi RS3 TCR.

Klassis A3000 on stardis ka Jõujaama meeskond, kellele auto24ring on sõna otseses mõttes kodurada – asub ju nende töökoda otse ringraja boksiväljaku servas. Samuti liigub info, et veel üks Eesti meeskond toob rajale Porsche 911 GT3 Cupi.

Eksootiline Ginetta G55 GT4

Kindlasti on aga stardis mullune Balti meister, Leedu tiim Circle K Miles Plus oma Porschega, samuti eelmise hooaja kiireim auto, Läti meeskonna Flash Racing Lamborghini. Populaarses TCR-klassis on oodata seitsme meeskonna osavõttu. Vürtsi lisab Briti taustaga meeskonna DHR Autovesta start, kes toob rajale meie kandis väga eksootilise Ginetta G55 GT4.

Ka BaTCC sprindisõitudes on eestlastel võimalik omadele kaasa elada. GT-klassis on üheks esikohapretendendiks kindlasti Oliver Tiirmaa Porsche 911 GT3 Cupil, samuti on võimalik, et rajale tuleb selle klassi mullune Balti meister Raivo Tamm (samuti Porsche 911 GT3 Cup).

Teist aastat järjest peetakse Balti meistrivõistlustel eraldi arvestust TCR-klassile, BaTCC on üks paljudest maailmas korraldatavatest ametliku litsentsiga TCR-sarjadest. Võisteldakse väga erinevatel, kuid kiiruselt sarnastel kereautodel, tootjatest on esindatud näiteks Volkswagen, Honda, Seat Cupra ja teised.

Uuenenud BMW 325 klass

2020. aasta Balti ringrajahooaja suureks uudiseks on uus klass BMW 325 Cup. Erinevalt varasemast sama nime kandnud klassist on võistlusautodeks uuemad, E90-põlvkonna BMW 325-d.

Tänu läbimõeldud tehnilistele tingimustele on autod väga võrdsed ning Läti ja Leedu sõitjad on kahel esimesel etapil pidanud maha ägedad võidusõidud. Pärnus peaksid rajale jõudma ka Eesti sõitjad Enar-Klaus Kunman, Urvo Männama ja Pavel Beskrovnõi.

Stardirivvi on oodata vähemalt 15 autot, kuid valmis või ehitamisel on neid juba üle 25 ning see tõotab põnevat hooaega aastaks 2021.

Võistlusnädalavahetuse lõpetab pühapäeva õhtul Nankang Endurance Academy kahetunnine võidusõit. Kaks nädalat tagasi Riias tuli starti 18 tiimi ning Pärnusse on oodata veelgi rohkem võistlejaid.

Vanade vormelite võidusõit

Vaatamisväärset pakuvad auto24ringil kindlasti ka vanade vormelite võidusõidud. Ehkki Estonia vormeleid ehitati Tallinnas rohkem kui 40 aastat ja neid valmis kokku üle 1300, on viimastel aastatel Formula Historicu selge valitseja hoopis lätlane Andris Griķis.

BaTCC võistlused auto24ringil algavad laupäeval kell 10. Pühapäeval peetakse hommikul vabatreeningud ja kvalifikatsioonid, esimene võistlusstart antakse kell 14.00. Pileti hind on 10 eurot. Alla 10-aastased lapsed, pensionärid ja puuetega inimesed pääsevad sisse tasuta.

Otseülekannet võistlusest võib jälgida Postimehe, YouTube’i, Facebooki ja motorsport.tv vahendusel. Vaata lisa Facebookist või www.batcc.eu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.