Uudis

Peugeot lõpetab diiselmootorite arendamise, kuna keegi ei taha neid

Sarnaselt mitmetele teistele tootjatele teatas ka Peugeot juht, et autotootja lõpetab uute diiselmootorite arendamise, vähemalt seniks kuni turg stabiliseerub.

Põhjuseks on lihtsalt nõudluse pidev vähenemine, ütles PSA Grupi tootejuht Laurent Blanchet Autocarile. Blancheti sõnul on hetkel diisli tulevik ebakindel ning tuleb oodata ja näha, kas nõudlus kasvab või peab diislist täielikult lahti ütlema.

“Oleme otsustanud, et kui aastaks 2022 või 2023 on diisli turuosa näiteks 5%, hülgame selle lõplikult,” ütles Blanchet.

Hiljuti jõudis turule Peugeoti uus 1,5-liitrine diiselmootor, mis allub ka kõige rangematele heitgaasinõuetele. Vähemalt praeguseks jääb see mootor Peugeoti poolt ka viimaseks, uute diiselmootorite arendamisele praegu ei keskenduta.

Peugeoti juht Jean-Phillipe Imparato tunnistas ajakirjanikele, et firma on teinud diiselmootorite arendusse investeerides vea ning need investeeringud ei pruugi tulevikus ennast ära tasuda.

Euroopas on diiselmootorite müük langenud 50 protsendilt 2017. aasta alguses 36 protsendini. Üheks suureks põhjuseks võib lugeda Volkswageni diisliskandaali ehk Dieselgate’i.

Diiselmootorite arendamise lõpetamisest on teada andnud ka mitmed teised tootjad, kellest osad on juba praegu praktiliselt täielikult diiselmootoriga mudelid enda tootevalikust eemaldanud.

PSA Grupi järgmine suund on sarnaselt teistele tootjatele hübriid- ja elektritehnoloogia. Tootejuhi sõnul plaanib PSA Grupp alates järgmisest aastast igast uue Opeli, Citroëni, DSi ja Peugeoti mudelist toota ka pistikhübriidse või elektrilise variandi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.