Uudis

Pildid: Peugeot avalikustas uue põlvkonna 308 luukpära

Linnamaasturite pealetungi vahele on hea vaheldus ka üks mõistlik luukpära. Uuenenud 3008 ja 5008 sarnane esiosa disain on kandunud üle ka 308’le, aga lisaks on luukpära kolmas põlvkond esimene Peugeot mudel, millel kasutatakse hiljuti avalikustatud uut logo.

Sõitjateruum on saanud samuti teiste uute Peugeot’de i-Cockpit lahenduse, mille hulka kuulub 10-tolline HD-ekraan. Sarnaselt tahvelarvutile on info- ja meelelahutussüsteem ekraan kasutaja vajaduste kohaselt ümber seadistatav ja võimaldab kasutada mitmeid otseteid. 308 reageerib ka häälkäsklustele.

Täiustatud juhiabisüsteemid

8-käiguliste automaatkäigukastidega autodel on juures adaptiivne püsikiirushoidja ja sõidurajalt kõrvale kaldumise hoitus, mida täiendavad kolm uudset funktsionaalsust:

· poolautomaatne reavahetus – kiirustel 70-180 km/h soovitab auto sobival hetkel eessõitjast mööduda, et õigel ajal oma sõidurajale tagasi naasta.
· soovituslik sõidukiirus liiklusmärkidele vastavalt (kuni 180 km/h)
· soovituslik sõidukiirus eesootavate kurvide raskusastest lähtuvalt (kuni 180 km/h)

Lisaks eelmainitule on mudeli põhi- ja lisavarustuse hulgas mitmeid juhiabisüsteeme nagu pimenurga jälgimine, tagurdades auto eest läbi liikujate eest hoiatav rakendus ja väga mugava lisana Eesti kliimasse, pesuriga tagurduskaamera.

Kaheksakäigulise automaatkäigukasti korral (EAT8) saab auto varustada püsikiirushoidjaga, millel on ka Stop & Go funktsioon. Selline lahendus suudab hoida eesliikujaga soovitud pikivahet ja sisaldab lisaks õnnetusehoiatusele ka automaatset hädapidurdust (süsteem toimib kiirusvahemikus 7-140 km/h).

Lisavarustusena on saadaval ka süsteem, mis aitab nii öösel kui ka päevasel ajal tuvastada jalakäijaid ja jalgrattureid, sisaldades vastavat hoiatust ning auto trajektoori korrigeerimist nendeks puhkudeks, kui sõiduk hakkab juhi tähelepanematuse tõttu oma sõidurajalt välja kalduma. Sõiduohutusele aitavad kaasa ka automaatselt ümberlülituvad kaug- ja lähituled ja täiustatud liiklusmärkide tuvastussüsteem.

Uue 308 põhivarustuse hulka kuuluvad LED-esituled ning GT ja GT Pack varustusastmetes on mudelil ette näidata võimsa valgusvihuga Matrix LED esituled.

Tagumisel istmel rohkem jalaruumi

Auto esiistmeid on juba jõutud hinnata AGR (Aktion für Gesunder Rücken) sertifikaadiga, mis teeniti välja õnnestunud ergonoomika ja ohtrate seadistamisvõimaluste eest. Teises reas istujatel on lähtuvalt mudeli pikemast teljevahest (+55 mm võrreldes eelkäijaga) rohkem jalaruumi.

Uue 308 pakiruumi maht on 412 liitrit, mille saab tagaistmete seljatugede kokku klappimisega viia 1323-liitrini. Lisaks 28-liitrine panipaik pakiruumi põhja all.

Kolmanda põlvkonna Peugeot 308 pakub lisaks tavapärastele bensiini- ja diiselmootoritele ka kahte laetavat pistikhübriidi.

60 kilomeetrit elektri jõul

Neist esimeseks on HYBRID 225 e-EAT8, mille korral on kaheksakäigulise automaatkäigukasti külge kinnitatud ajam, mis koosneb 180 hj (132 kW) arendavast bensiinimootorist, mida täiendab 81 kW arendav elektrimootor. Laetud aku korral võib selline versioon läbida elektrilises sõidurežiimis kuni 59 kilomeetrit.

HYBRID 180 e-EAT8 pakub kooslust 150 hobujõulisest (110 kW) PureTech mootorist ning 81 kW arendavast elektrimootorist. Sellise pistikhübriidi maksimaalne sõiduulatus on elektrilises sõidurežiimis 60 km.

Lisaks nimetatud jõuallikatele on Peugeot 308 valikus veel bensiinimootoreist kolme silindriga 1,2-liitrised jõuallikad, diiselmootorite jaotuses on pakkuda kaks nelja silindriga 1,5 liitrist jõuallikat.

Uut Peugeot 308 mudelit toodetakse Prantsusmaal ja on saadaval Baltikumis alates 2021. aasta sügisest.

Toimetas Tarmo Tähepõld.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.