Uudis

Politsei: kriminaalses joobes sõidukijuht sõitis Tartumaal 245 km/h

Joobes juhtimise eest või võtta juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks.Foto: Scanpix/Järva Teataja

Selleks, et murda “müüti”, mille kohaselt alkoholi tarvitanud juhtidest suurem osa on eelmisel õhtul saunas ühe õlle joonud, vaatas politsei eelmise aasta numbritesse natuke sügavamalt.

Keskmine liiklemiselt kõrvaldatud juht puhub tõenduslikku alkomeetrisse näidu 0,60 mg/l, see on 1,26 promilli. Alkoinfo.ee kirjeldab sellise näiduga juhti nii:

“Tunned ennast eufoorilisena, kuid sinu motoorsed võimed, koordinatsioon, reaktsiooniaeg ja tasakaal on juba tugevalt häiritud. Samuti arutlusvõime ning mälu. Tõenäoliselt sa ei mäleta, mitu jooki oled juba joonud. Sinu emotsioonid on võimendunud. Osad inimesed muutuvad väga valjuhäälseks ja agressiivseks.”

Sellise näidu saamiseks peaks 2 tundi enne rooli istumist mees ära jooma 5 pudelit õlut ja naine 6-7 pokaali vahuveini.

Kui “jääknähtudega” roolikeerajatest pani lisaks piirmäära ületamisele toime ka muu liiklusrikkumise 15 % juhtidest, siis juhtidel, kelle tuvastatud näit jäi vahemikku 0,25-0,74 mg/l, panid muu liiklusrikkumise toime juba ~30% juhtidest.

“Jääknähtudega” roolikeerajatest oli 3,4 % juhtimisõiguseta. Juhtidel, kelle tuvastatud näit jäi vahemikku 0,25-0,74 mg/l, puudus õigus sõidukit juhtida juba ~ 11 %-l.

“Jääknähtudega” juhtidest proovis eelmisel aastal vastutusest kõrvale hiilida 4 juhti. Suurema tuvastatud näidu puhul oli selliseid juhte juba 25 ja juhtidel, kellel tuvastati kriminaalne joove, oli soov politsei eest põgeneda juba tuntavalt väiksem.

Oli sõidukijuhte, kelle tuvastati näit üle 3,5 promilli. Ühe kriminaalses joobes sõidukijuhi kiiruseks mõõdeti Tartumaal 245 km/h.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.