Politseipatrullid on liikluses märganud ning niisamuti on jalakäijad välja toonud, et kergliikuritel ja jalgratturitel ei ole harjumust jalakäijatest möödumisel kiirust vähendada ja see tekitab liiklusohtlike olukordi. Liiklustihedamatel kõnniteedel tunnevad jalakäijad end seetõttu sageli ohustatuna.
Jalgrattakell on väike ning lihtne asi, millega hääletul sõidukil nagu jalgratas, on võimalik enda lähenemisest juba kaugelt jalakäijale märku anda. Nii teab jalakäija, et jalgrattur on lähenemas ja möödumine toimub kõigi osapoolte jaoks ohutumalt.
Politsei ülesanne on reegleid tutvustada
Telliskivi loomelinnak on üks tihedama liiklusega koht, kus omavahel kohtuvad nii jalakäijad, jalgratturid kui ka tõukeratturid. Politsei on nii seal kui ka teistes sarnastes kohtades väljas, et suhelda inimestega liiklusohutuse teemadel, vaadata sõidukite tehnilist seisukorda ja kontrollida ka sõidukijuhtide kainust. Jalgratas sarnaselt autole peab vastama tehnilistele nõuetele, selle juht peab olema kaine ning arvestama teiste kaasliiklejatega.
Politsei teeb sääraseid kontrollreide ohutuse ja turvalisuse huvides, kaitsmaks inimeste tervist. Erilist tähelepanu pöörame sellele, et alla 16-aastased lapsed kannaksid kiivrit, mis on neile kohustuslik. Kiivrit soovitame kanda muidugi kõikidel jalg- ja tõukerattaga sõitjatel, sest vaid nii saab õnnetuse korral oma kõige olulisemat kehaosa kaitsta.
Kontrollreididel suhtleme inimestega ning sõna jõudu kasutades selgitame kehtivad reegleid ning nende vajalikkust. Reide teeme eelkõige just seepärast, et ennetada jalgratturitega juhtuvaid õnnetusi. Tookord Telliskivis kellelegi trahvi ei tehtud ja kõik, kellega politseinikud suhtlesid, suhtusid politsei sekkumisse positiivselt ja oli mõistvad.“