Uudis

Politsei võtab homsest kasutusele mobiilsed kiiruskaamerad

Foto: Scanpix/Postimees/Kristjan Teedema.

Reedest, 5. juulist võtab politsei Eesti teedel kasutusele mobiilsed kiiruskaamerad, teatas politsei- ja piirivalveamet. Kokku on hetkel soetatud kaheksa kaamerat, mida kasutatakse nii mandri-Eestis kui ka saartel.

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo sõnul leiavad kaamerad kasutust eelkõige sellistes kohtades, kus muidu on sõidukite peatamine ohtlik. “Näiteks suure liiklustihedusega mitmerealised teed, kust on väga keeruline rikkujaid ohutult liiklusest välja noppida. Samuti sellised kohad, kus tee ääres seisvad sõidukid on teistele liiklejatele ohtlikud,” ütles Loigo.

27. juunil kiitis valitus heaks eelnõu, mis võimaldab politseil kasutusele võtta teisaldatavad kiirusmõõdikud.

Mobiilsete kiiruskaamerate suurimaks eeliseks on PPA teatel kõigi liiklejate võrdne kohtlemine.

“Kui seni vormistasid politseinikud kellelegi rikkumist, siis pääsesid teised samas kohas rikkujad minema. Uute kaameratega see võimalus kaob,” sõnas Loigo.

Kiiruskaamerate katseperioodil tabati keskmiselt sada rikkujat tunnis. “Kindlasti ei ole kaamerate eesmärk palju trahve teha, vaid liiklust rahustada ja sellega vähendada ka õnnetuste arvu. Oluline on, et inimesed mõistaksid, et piirkiirusest tuleb kinni pidada. Neile, kes seda teevad, ei tohiks uute mobiilsete kiiruskaamerate tulek meie teedele põhjust muretsemiseks anda,” selgitas korrakaitseametnik.

Politsei mobiilne kiiruskaamera Tallinnas.Foto: PPA.

Politsei kasutab kaameraga töötades erinevaid töömeetodeid, eesmärgiga saavutada suurem mõju liiklusohutusele. Kiirust võib mõõta nii avalikult, varjutatult, teisaldatava kui ka statsionaarse vahendiga. Kui siiani on automaatsel kiirusemõõtmistel kasutatud automaatkontrolli hoiatusmärki, siis tulevikus tuleb liiklejatel valmis olla ka selleks, et mobiilse kiiruskaameraga mõõtmisi teostatakse ilma eelnevalt hoiatamata.

Tänavu kuue kuuga on kiiruskaamerate poolt tuvastatud sõidukiiruste ületamiste kohta saadetud välja 50 808 trahviteadet.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.