Uudis

Põlvamaal tabati roolist nädal aega joonud mees

Foto: Shutterstock

Turvaettevõtte G4S patrulli turvatöötaja tabas kolmapäeval Põlva külje all autojuhi, kes oli nii raskes joobes, et ei saanud sõnagi suust.

Kolmapäeval kella 15 ajal märkas Mammastes Vana-Tartu teel asuvasse kauplusse kohvipausile tulnud turvatöötaja poe juurde saabunud musta Toyota Avensist, millest väljus keskealine mees. Autojuht proovis esmalt kauplusse pääseda tagaukse kaudu, mis oli lukus. Peaukse juurde jõudes ei saanud ta sedagi lahti, sest ei suutnud ukselingile pihta saada ega jaksanud ust lahti tõmmata ning loobus poodi sisenemisest.

Turvatöötaja märkas, et meesterahvas tuigub oma auto poole ja on silmnähtavalt tugevas joobes ning järgnes talle.

“Küsisin, kas olete alkoholi tarvitanud, aga ta vaatas mulle lihtsalt otsa ja ei olnud võimeline vastama,” ütles turvatöötaja. Seejärel keeras turvatöötaja sõidukil süüte välja, võttis võtmed eest ja kutsus politsei.

Kohalikud on hakanud rohkem politseid kutsuma

Korrakaitsjad tuvastasid Toyota juhil alkoholijoobe ja viisid mehe jaoskonda. Turvatöötaja sõnul tunnistas mees politseinikele, et oli juba nädal aega joonud. Samuti märkas turvatöötaja, et purjus juhi Toyota tagaosa oli ära kriimustatud.

Kagu jaoskonna patrulltalituse juht Madis Soekarusk ütles, et statistikast nähtub, et lõunaeestlased on üha enam võtnud oma südameasjaks teed ja tänavad joobes juhtidest puhtad hoida. Kui mullu kõrvaldati aasta jooksul tähelepanelike inimeste vihjete peale liiklusest 372 napsitanud roolikeerajat, siis tänavu on kogukonna abil rooli tagant esimese 28 päeva jooksul juba ära nopitud 30 purjutanud sohvrit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.