Uudis

Porsche + Bentley + Prantsuse kunstnik – mis saaks valesti minna?

Kas teile meeldiks selline taies? Aga kui see maksaks alla 10 000 euro? Just sellist müügihinda prognoositakse 1971. aasta Porschest tehtud hot rodile, mille ninas müristab Bentley turbomootor.

Euro-hot rod’i taga seisab Prantsuse kunstnik Alexandre Danton, kes on varem hot rodiks ümber ehitanud näiteks ka … Lamborghini Espada. Sedapuhku võeti aluseks 1971. aasta Porsche 911T, millest pole kokkuvõttes kuigi palju järgi jäänud.

Igatahes on tegu eesmootoriga 911-ga, sest Bentley Mulsanne Turbo 6,75liitrine jõuallikas ei oleks autopärasse mitte mingisuguse valemiga mahtunud. Ühtlasi eeldas hiigelmootor täiesti uue eesmise abiraami keevitamist. Porsche originaalina säilis sõitjateruumi ümbritev kereosa, ent mitte tervikuna. Kuna autole läksid alla veokimõõtu rehvid, siis paigutati need uhkelt autokerest väljapoole – nagu hot rodile sobilik.

Mainitud 6,75liitrine mootor pärineb nähtavasti 1990ndatest ja arendab üle 300 hobujõu. Kui viimane number piisavat muljet ei avalda, siis lisaks on V-8-l ette näidata enam kui 600njuutonmeetrine pöördemoment.

Mootor käib kokku automaatkasti ja jäiga tagasillaga, mille külge kruvitakse 22tollised rattad. Dünaamika kohta võib teha oletusi, sest müüja väitel kaaluvat hot rod märkimisväärselt vähem kui säärane originaal-Porsche.

Kui eelkirjeldatu kõlas apetiitselt, siis kogu ettevõtmisel on ka teatav konks – nimelt on tegu veel poolelioleva projektiga. Auto sisemus paistab vägagi spartalik ning mingeid mugavusi ei paku. Ühtlasi pole tegu tänavalegaalse sõidukiga, kuigi vastavad nõuded on riigiti erinevad.

Porsche-Bentley läheb oksjonile 20. märtsil ja selle hinnaks prognoositakse 5000-10 000 naela ehk keskeltläbi 8720 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.