Uudis

Puhas kunst: Lexus LC 500, jäätunud Baikal ja külglibisemine

Jäätunud Siberi maastik ei ole just tavapärane keskkond Lexusega sõitmiseks, kuid just seal katsetas Lexus hiljuti kahe väga erineva mudeli võimekust – suur luksushübriidmaastur RX ja V8 mootoriga LC kupee.

Baikal on maailma sügavaim mageveejärv, mis võib külmuda kuni pooleteise meetri sügavuseni, sest temperatuurid langevad kohati miinus 60 kraadini. Võrduseks – Eesti jääteedel saab sõiduautoga sõita juba ligi 22 cm paksuse jää korral.

Lexus RX

Lexus võttis kaasa Venemaa tipptasemel driftija Nikita Šikovi, kelle jaoks oli tegemist väga erineva pinnasega, võrreldes sellega, millega ta on võistlusradadel harjunud. RXi puhul nentis Šikov, et enne rooli taha istumist oli tal kahtlusi, kuidas sõiduki elektrooniline nelikveosüsteem jäärajal hakkama saab.

“Esialgu olin skeptiline,” ütles ta, kuna RX töötab vaikimisi esiveolisena ja tagarattavedu tuleb mängu alles siis, kui andurid tuvastavad, et rattad hakkavad libisema. “Õnneks lülitus tagatelg sisse väga kiiresti ja nii sain enesekindlalt teha power slide’i kõigi nelja rattaga”. Ajal, mil kiirus ulatus (otsejoones sõitmisel) 100 km/h-ni, pöörlesid vedavad rattad kiirusega üle 180 km/h.

LC 500 on üks ilusamaid GT autosid, mis hetkel müüakse. 464 hj, V8 mootor ja tagarattavedu. See auto, jäätunud Baikal ja kontrollitud külglibisemine – puhas kunst!

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.