Uudis

Rehviliidu juht: isegi Hiina rehv on parem kui kulunud rehviga sõita

Foto Margus Ansu Postimees / Scanpix Baltics

Iga rehvivahetuse hooaja korduv küsimus kipub olema see, kas “hiinakaid” tasub usaldada? Kuigi ka maailma tuntuimad rehvitootjad nagu Michelin, Goodyear ja Continental toodavad oma rehve Hiinas, ei ole sealsete kohalike markide nagu Nankang või Sailun vastu suurt usaldust.

“Talverehvide osas ei saa need teistele vastu. Mõned aastad tagasi olid Hiina tootjate talverehvide peaaegu sellised, et võeti suverehv, pandi naast alla ja öeldi, et ongi talverehv,” nendib rehviliidu juht Kaur Kuurme.

Ent Hiina tootjad on ka edasi arenenud ja sealseid suverehve tasub usaldada küll. “Suverehvile lubatakse üldjuhul rohkem kui talverehvile, millelt me ootame väga keerulistes oludes head käitumist. Suvel on ainult vihm, muud libedust pole,” rääkis Kuurme.

“Viimaste rehvitestide järgi on Nankang isegi selles osas parem kui näiteks Gislaved, mis on ju Continentali keskklassi bärnd. Võib-olla on Gislavedi juures rehviseguga midagi puusse pandud, aga ei ole Hiina rehvil viga midagi,” ütles ta.

Kas sõita veel “heade” kulnud rehvidega või osta “hiinakad”?

Kui autojuht on valiku ees, kas sõita veel üks suvi juba kulunud kalli brändi rehvidega või osta uued Hiina tootja omad, siis mida soovitada?

Parem on ikka võtta uus rehv, kui rahakott lubab, ütleb Kuurme. “Mustrisügavus ja füüsika loevad. Kui sellise kulunud rehviga üritatakse suve lõpuni välja vedada, siis sügisel on juba lehed teel ja sajab rohkem. Niimoodi lõpuni kulunud rehv on palju ohtlikum ning ega hooaja lõpus ei hakka keegi seda vahetama ka.”

Oluline on mitte jätta rehve kõige viimaseks kuluartikliks. “Paar aastat tagasi puutusin kokku kodanikuga, kes oli soetanud kasutatud luksusauto. Selle juurde ostis ta siis ka uued veljed. Kui tuli aga sinna ka 19/20-tollised rehvid osta, siis otsustas ta, et ah äkki saab ikka kasutatud.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.