Uudis

Sikkut: tarbijahinnaindeksi kiire kasvu tõttu suurenenud teehoolduskuludele on kate olemas

Lumesahk Viljandimaal.Foto: Sakala

Kolmapäeval toimus majandus- ja taristuminister Riina Sikkuti juhitav valitsuse liikluskomisjoni istung, kus anti ülevaade liiklusohutuse, teehoiu ja joobes sõidukijuhtimisega seonduvast.

“Transpordiamet juhtis istungil tähelepanu, et teehoolduse kulud on tõusnud ja seda eelkõige tarbijahinnaindeksi kiire kasvu tõttu. Oleme leidnud neile kulutustele katteallika, sest teehoolduse kvaliteedis ei saa teha järeleandmisi,” märkis majandus- ja taristuminister Riina Sikkut.

Amet tõi välja, et suvisele ja talvisele teehooldusele kuluv summa kasvas eelmisel aastal ettenähtud 33,6 miljonilt eurolt (ilma käibemaksuta) 36,6 miljoni euroni. 2023. aastaks on teehoolduseks ette nähtud 40 miljonit eurot.

Istungil tutvustati ka möödunud aasta liiklusõnnetuste statistikat, mille kohaselt on õnnetustes hukkunute arv vähenenud pea kümnendiku võrra. See on viimase viie aasta madalaim näitaja. Samas on võrreldes eelneva 12 kuuga kasvanud liiklusõnnetuste arv 8 protsenti.

2017. aasta novembrist karmistusid karistused korduva joobes juhtimise eest. Justiitsministeerium tutvustas istungil analüüsi, mille tulemustest selgus, et karistuste karmistamine pole vähendanud korduvat kriminaalses joobes juhtimist.

Eesti Liikluskindlustuse Fond andis istungil ülevaate 2022. aasta liikluskindlustusjuhtumitest. Võrreldes 2021. aastaga kasvas liikluskindlustusjuhtumite arv mullu 4 protsenti, samas kahjusumma suurenes 13 protsenti.

2008. aastal moodustatud liikluskomisjoni juhib majandus- ja taristuminister Riina Sikkut ning selle ülesanded on liiklusohutusprogrammist tulenevate tegevuste koordineerimine, valitsuse nõustamine liiklusohutuse küsimustes ning liiklusohutusealaste ettepanekute tegemine valitsusele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.