Uudis

Sinu võimalus olla James Bondi filmi pahalane: osta omale Jaguar C-X75

Kuu lõpus toimuval oksjonil läheb müüki eriline Jaguari C-X75 sportauto, mida kasutati James Bondi filmis “Spectre”.

Jaguar C-X75 on üks kontseptauto, mis oleks peaaegu tootmisse jõudnud. Tegu on hübriidajamiga hüperautoga, mis oleks pakkunud konkurentsi masinatele nagu McLaren P1, Ferrari LaFerrari ja Porsche 918 Spyder. Pikemat tutvustust sellest autost saad lugeda siit.

Mõned C-X75 mudelid ehitati ikkagi valmis palju detailsemalt, kui mõni testauto. Ennekõike viimistleti valmis interjöör ja autokere sai särava oranži värvitooni. Seda kõike selleks, et osa võtta ühest korralikust James Bondi tagaajamisstseenist.

Viimases salaagent 007 filmis “Spectre” leidis aset James Bondi põgenemine ja tema tagaajamine Rooma linnas Itaalias.

Tagaajamine Rooma tänavatel

Briti agent kasutas põgenemiseks filmi jaoks eraldi disainitud ja ehitatud Aston Martin DB10-t. Bondi taga ajav paharettide muskelmees Hinx, keda kehastas Dave Bautista, valis enda sõidukiks just Jaguar C-X75.

Küll aga peab mainima, et filmi jaoks ehitati Jaguarid pisut lihtsama jõuallikaga. Hübriidajam jäeti siiski kõrvale ja keskmootoriga Jaguar sai endale JLR-i toodetest tuntud 5-liitrise ülelaadimisega V8.

RM Sotheby’s oksjonile ei jõua mitte mingisugune “tavaline” Jaguari C-X75 testauto, vaid see sama oranž sõiduk, mida kasutati “Spectre” filmis. Kuigi Jaguar ehitas filmi jaoks mitu sõidukit, on see siiski oluline tükk autonduse ja filmi ajaloost.

RM Sotheby’s oksjon, kus Bondi tagajanud auto müüki läheb, toimub 30. novembril Abu Dhabis.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.