Statistika: Eelmisel aastal helistasid autod ise häirekeskusesse 215 korral

eCall süsteem on tänapäeva autodel kohustuslik. Õnnetuse korral suudab see ise päästeteenistusse helistada ja saab ka nuppu vajutades ise abi kutsuda.

Eelmisel nädalal säutsus politsei oma Twitterikontol nii: “Täna hommikul reageerisime Haaberstis Rõika tänaval toimunud liiklusõnnetusele. Toimus kokkupõrge kahe sõiduauto vahel. Abi kutsujaks oli auto ise ehk eCall.”

Politsei selgitas Autogeeniusele, et õnnetuse kohta tuli esimene teade eCalli vahendusel ja selle peale sõitsid operatiivteenistused juba välja. Hiljem võttis juht täiendava info edastamiseks ka ise häirekeskusega ühendust.

Küsisime ka üldiselt eCalli statistika kohta. Heiko Leesment häirekeskusest ütles, et 2019. aastal jõudis keskusesse 215 eCall teadet ja reaalset abi vajati 16 korral ehk siis saadeti eCall teate peale appi kiirabi, politsei ja päästjaid.

Kindlasti suhtle häirekeskusega, ka valeväljakutse korral!

Enamik eCall teateid ja abivajadust puudutab statistikast lähtuvalt Tallinna ja Harjumaad (pooled kõned ja pooled reageeritud sündmused). Kuna alati ei tule eCall teatega kaasa sõiduki andmeid, on üldistusi sõidukite markide osas keeruline tuua.

Ühtlasi palume inimestel eksliku eCall teate korral kindlasti vastata häirekeskuse päästekorraldajale ja anda teada, kui abi ei vajata. Päästekorraldajale vastamata jätmine ja kõne katkestamine võib kaasa tuua valeväljakutse.

Mis on eCall?

eCall aktiveeritakse õnnetuse korral automaatselt sõidukisiseste andurite kaudu (näiteks õhkpatjade avanemine) või käsitsi, vajutades SOS nuppu. Automaatse käivituse eelis on see, et häirekeskus saab teate õnnetusest ka siis, kui sõidukis viibivad inimesed ei ole võimelised õnnetusest teatama.

Süsteem on kohustuslik kõikidel hetkel uuena müüdavatel autodel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.