Uudis

Suured tehingud Eesti autoturul: Veho ostab Silberauto, aga müüb maha Citroeni ja Honda esinduse

Foto: Citroen.ee koduleht

Skandinaavia ja Balti regiooni üks suuremaid automüüjaid Veho müüb oma Balti riikides Citroëni ja Eestis Honda sõidukite müügi ja hooldusega tegeleva tütarettevõtte Veho Eesti ASi Bassadone Automotive Nordic kontserni kuuluva Auto-Bon OY-le.

“Antud müügitehing võimaldab meil keskenduda Silberauto omandamisele ja arendamisele Baltimaades ning Mercedes-Benz sõidukite esindamisele ja jaemüügile,” sõnas Veho Balti riikide juhataja Kenneth Nyman.

Veho on 1939. aastal rajatud automüügi ettevõte Soomes, mis tegutseb lisaks Soomele Rootsis ja Baltimaades. Ettevõte rajati Mercedes-Benzi partnerina ja see kaubamärk on Veho strateegias endiselt kesksel kohal.

Auto-Bon müüb Eestis Peugeot autosid

Bassadone Automotive gruppi kuuluv Auto-Bon OY impordib ja müüb Citroën ja Peugeot’ sõiduautosid ja kaubikuid ning nende varuosi ja lisavarustust Soomes. Eestis tegutsev ettevõte Auto-Bon OÜ esindab ja müüb Peugeot’ sõidukeid.

Veho Eesti loodi 1992. aastal. Ettevõte impordib Citroën sõiduautosid ja tarbesõidukeid Eestisse, Lätisse ja Leetu. Lisaks tegeleb ettevõte Honda jaemüügiga Tallinnas. Veho Eesti käive ulatus möödunud aastal 74 miljoni euroni, ettevõttes töötab 121 inimest.

Poolte kokkuleppel on tehingu maksumus ja muud täiendavad detailid konfidentsiaalsed. Tehingu lõplikuks jõustumiseks peavad sellele loa andma riikide konkurentsiametid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.