Uudis

Täna avati Tallinnas liiklusele 43 miljonit eurot maksnud Reidi tee

Uus Reidi tee.Foto: Tallinna LV

Täna pärastlõunal avati liiklusele palju vastuolulisid tekitanud Reidi tee, mis linnavalitsuse sõnul avab linnaruumi merele, pikendab rannapromenaadi, parandab ratturite sõiduvõimalusi ning hajutab südalinna liikluskoormust. Reidi tee projekti kogumaksumuseks on ligi 43 miljonit eurot.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et Reidi tee näol ei ole tegemist pelgalt ühe uue magistraali rajamisega, vaid linnaruumi arendamisega ja linna avamisega merele.

“Nii on rannaalale rajatud promenaad justkui Kadrioru pargi pikendus, kuhu on loodud pargi- ja puhkealad peredele ja jalutajatele vaba aja veetmiseks ning ühtlasi ka jalgratturitele ja tervisesportlastele,” sõnas Kõlvart.

Ehitustööde käigus rajati uusi ja rekonstrueeriti olemasolevaid teelõike, sealhulgas jalg- ja kergliiklusteid kokku ligi 14 km ulatuses, sellest uus rajatav Reidi tee on pikkusega 1,93 km.

Ühtlasi rekonstrueeriti ehitustööde käigus 1,4 km pikkune Narva maantee lõik. Rajati uusi ning rekonstrueeriti olemasolevaid kergliiklusteid ja jalgteid kokku 10,5 km ulatuses ning rajati rannapromenaad koos puhkealadega.

Maastikukujundusprojekti järgi istutati Reidi tee ehituse käigus puid, põõsaid, püsikuid ja vääntaimi ühtekokku 149 426 tükki, sealhulgas 498 puud, 57 863 põõsast ning rajati 37 747 ruutmeetrit uut murupinda.

Ehitustöödega alustati möödunud aasta juulis ja tööde lepinguline tähtaeg on selle aasta 23. detsember. Ehitustööd sisaldasid teedeehitust, linna- ja rannapromenaadi rajamist, tehnovõrkude (sh veevarustuse ja kanalisatsiooni, 1600 mm läbimõõduga sademeveekollektori, sademeveepumpla, tänavavalgustuse, elektrivarustuse, sidevarustuse, foorjuhtimise süsteemide, gaasivarustuse, soojusvarustuse) ning haljastuse, puhke- ja mängualade ehitustöid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.