Uudis

Tänased kaks ratturit: Eha helkurjopega ja Kaie osana linnaruumist

Eha on jõudnud kontorisse Ahtri tänaval. Foto: Marii Karell

Tallinna linna liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa intervjuu Geeniusele, kus ta ütles, et nägi ainult kahte jalgratturit päeva jooksul, tekitas jalgrattafännides tormi. Seepärast asusid nad linna rattureid üles pildistama.

Autogeenius avaldab iga päev kahe jalgratturi profiili, et näidata: linnas on siiski rohkem kui kaks ratturit.

Eha Laanepere sõidab igapäevaselt jalgrattaga Kakumäelt Kesklinna tööle 45 minutit, tagasi sama palju. Kui kontorisse kohale jõuab, ajab helkurjope maha ja alt tuleb nähtavale kena villane mantel ja viisakad daamiriided.

Võiks arvata, et nii pika maa läbimisel rattaga on päevane sport tehtud. “Ei, ma käin ikka jooksmas ka.” Kui Eha tuleks bussiga oma kodust, läheks tal kauem aega. Seepärast on ratas tema jaoks nii kiireim kui ka mugavaim meetod tööl käimiseks.

Kaie Kuldkepp

Sõidan jalgrattaga igapäevaselt kuni lume tulekuni. Jalgratas on mu põhiline liikumisvahend, sest ta annab vabaduse. Ma ei sõltu ummikutest ega ühistranspordi graafikust.

Kaie mööda Vanalinna kulgemas. Foto: erakogu

Jalgratast eelistan ka seepärast, et ta võimaldab kontakti. Ma kuulen helisid, tunnen lõhnu, mul on möödujatega silmside, näen tuttavaid ja tervitan – ma reaalselt olen osa linnaruumist.

Aga eks see rattasõit ole üks närvesööv jada – kord kõnniteel, kord sõiduteel, kõrgetest äärekividest üles-alla. Kõige hirmsamad on ristmikud, kus rea vahetamine on paras närvikõdi. Ja väljasõidud hoovidest tänavale, sest ega autojuht ei tea, et kõnniteel on sunnitud sõitma ka jalgrattur.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.