Uudis

Tarantino uues filmis on autodel väga oluline roll ja iga detail on täpselt paigas

Brad Pitt ja Cadillac Coupe De VilleFoto: Sony Pictures

Veebilehel Hagerty.com ilmus artikkel, mis analüüsib Tarantino uut filmi “Ükskord Hollywoodis” autode seiskohalt.

Nagu eeldada võib, siis detailidele ülimalt keskenduv Tarantino, ei ole ka autode osas midagi lihtsalt niisama teinud. Kogu filmis nähtav visuaalne pool, mis kujutab 1960ndate Los Angelest on tehtud päriselt ning arvutitehnoloogiat ei kasutata. Välisstseenide jaoks ehitati ümber mitme kvartali pikkune tänav, kus kõik sildid ja reklaamtahvlid olid autentsed.

Samuti ka tegelaste ning teeääres parkivad autod. Kogu filmi käigus kasutati ligi 2000 erinevat autot, mis on kordades rohkem, kui tavapärane kuni 500 sõidukit.

Peategelane Rick Dalton, keda kehastab Leonardo DiCaprio sõidab 1966. aasta Cadillac Coupe De Ville’ga.

Auto Tarantino esimesest filmist

Huvitav on, et see pole lihtsalt niisama Cadillac, vaid täpselt sama autoga sõitis Tarantino kõige esimeses täispikas filmis “Reservoir Dogs” Michael Madseni tegelane. Madsen on sellest ajast alates seda autot enda kollektsioonis hoidnud ning nüüd toodi see taas filmilinale.

Teine peategelane Cliff Booth (Brad Pitt) sõidab Karmann Ghiaga, mis võiks olla viide filmile “Kill Bill 2”, kus sellisega sõitis Uma Thurmani tegelane. Tegelikult valis režissöör Karmann Ghia välja, kuna tema isal oli selline.

Leiti auto, mida kasutati päriselt seriaalis

Ühes stseenis on taasloodud üks episood tolleaegsest seriaalist “The F.B.I.”, kus peaosas Burt Reynolds. Tarantino on täpselt sama olukorra uuesti lavastanud (taaskord, ei mingit arvutitrikki), kus oluline oli tabada sama ilma, sama asukohta ja saada kohale ka hästi haruldane GMC sõjaväeauto.

Samasuguse auto ehitamine oleks olnud väga keeruline, aga lõpuks leiti seesama auto, mida originaalis kasutatu, kellegi kollektsioonist.

Lugege, mida erilist automaailmast Hagerty autorid Tarantino filmist veel leidsid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.