Uudis

LKF: Taxify on blokeerinud Mupo telefoninumbrid, et nad ei saaks juhtide tegevust kontrollida

Munitsipaalpolitsei taksokontroll Tallinnas.Foto: munitsipaalpolitsei

Kujutage ette näiteks olukorda, kus alkoholimüüja ütleb järelevalvet teostavale organile, et te käite meid liiga tihti kontrollimas, me keerame ukse teie jaoks kinni, kui tahate tulla, siis kindlal ajal, kui me valmis oleme. Selline asi on juhtunud Taxify ja Mupoga, kellest viimane peaks kontrollima esimese tegevust, aga Taxify on blokeerinud Mupo telefoninumbrid.

Tänases Raadio 2 “Tehnikakodanikud” saates väitis liikluskindlustuse fondi (LKF) juht Mart Jesse, et Taxify on asunud piirama Taxify üle järelevalve teostamist. Kuigi raadiosaates tõi Taxify kaasasutaja Martin Villig välja, et tema ei ole kuulnud, et nad millegi taolisega tegeleksid. Ettevõtte kõneisik Karin Kase kinnitas, et nad on telefoninumbreid blokeerinud, mille seas on ka mupo numbreid.

Mupo juhataja Aivar Toompere kinnitusel on blokeerimine kestnud juba ligikaudu pool aastat.

Mupo kontrollib äpitaksosid igapäevaselt

Toompere ei osanud Geeniusega peetud telefonikõnes tuua välja, kui palju on olnud selliseid tellimusi, mis on blokeeringu tõttu jäänud tegemata, kuid üldjuhul on äpitaksode kontrolltellimuste tegemine Mupo inspektorite igapäevase töö osa.

“Meil on erinevaid telefoninumbreid (tellimuste tegemiseks toim.) kasutada. Algul tegime neid välijuhi telefonilt, kuid inspektorid on väljakutseid teinud ka enda telefonidelt. Teeme pistelist kontrolli ja võimaluse piires iga päev,” ütles Toompere.

Mupo juht ei soovinud vastata ajakirjaniku küsimusele, kas nad on blokeeringust pääsemiseks soetanud kõnekaarte. Toompere kinnitas, et pistelist järelevalvet ei teosta nad üksnes Taxify osas, vaid ka Uberi, Yandexi ja teiste analoogsete platvormide üle.

Taxify: Mupo peab meid kontrollima nii, et see ei takistaks platvormi tööd

Taxify pressiesindaja Karin Kase kinnitusel on Mupo hiljuti hakanud tegema Taxify platvormil valeväljakutseid, mille eesmärk on kontrollida juhtide sõiduki- või teenindajakaarte.

“Valeväljakutsed tekitavad juhtides suurt pahameelt, kuna kuna juht sõidab asjatult kohale ning kulutab selleks kütust ja tööaega. Samuti takistavad need platvormi tööd, sest tühisõidu arvelt jõuab juht aeglasemalt mõne reisijani, kellel päriselt kuhugi sõita on vaja. Seetõttu blokeerib Taxify süsteem kõik kontod, millelt on tulnud arvukalt valeväljakutseid,” ütles Kase.

Taxify sõnul toimub blokeerimine automaatselt ja selles osas mingeid erandeid ei tehta. Eestis blokeerib süsteem keskmiselt 10 kontot nädalas.

Taxify on Mupo väidete osas hämmingus

Järelevalve teostamise osas kutsub Kase Mupot üles teostama seda ametlikult korraldatud kontrolli abil, mitte viisil, mis takistaks platvormi tööd. Millisel viisil ei soostunud Kase ütlema ning lubas, et neid teemasid arutab Taxify Mupoga iseseisvalt ilma meediat kaasamata.

Lisaks tõi Toompere välja, et ühel hetkel said Mupo ja Taxify väga sõbralikult läbi ning lepiti isegi koostöös kokku, kuid tänaseks on Taxify seda ignoreerima hakanud. Konkreetsemalt lepiti kokku selles, et Taxify ei luba platvormile neid juhte, kel puudub teenindajakaart või on kriminaalse taustaga.

Väite üle, et Mupo ja Taxify suhted ei ole viimasel ajal head olid Taxify Tallinna osakonna töötajad üllatunud. Lepitud koostöö toimivat Kase kinnitusel tänaseni ilma ühegi möönduseta. Taxify jääb Mupolt ootama ettepanekuid, kuidas omavahelist koostööd parandada.

Mupo: Me ei pärsi Taxify tegevust

Aivar Toompere lisas hiljem, et ei vasta tõele, et Mupo taksokontroll segab ja pärsib Taxify tegevust.

“Vastupidi, Mupo kontroll keskendub just nendele juhtidele, kellel puudub sõidukikaart, aga kes on IÜT platvormil aktiivsed. Kui Taxify väidab, et see segab nende tööd, siis on nad oma tegevusega libedale teele astunud,” ütles ta.

“Süüdistuste toon Mupo aadressil näitab, et Taxify ei soovigi oma teenuste kvaliteeti parandada,” ütles Toompere.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.