Uudis

Tesla suutis üle kahe aasta kasumit teenida

Foto: Joe Skipper. REUTERS / Scanpix Baltics

Tesla kuulutas välja viimase kolme kuu majandustulemused, millest selgub, et firma suutis esimest korda üle kahe aasta kasumit teenida. Kokku on see aga kolmas kvartal, mil firma on iial suutnud kasumit näidata.

Tesla käive kolmandas kvartalis oli 6,8 miljardit dollarit ning kasum 311 miljonit dollarit ehk vastavalt ligi 6 miljardit eurot ning 273 miljonit eurot. Edu üheks võtmeks võib lugeda seda, et võrreldes eelneva kolmekuulise perioodiga suutis firma toota ligi kaks korda rohkem Model 3 elektriautosid.

Keskmiselt suutis ettevõte toote 4300 Model 3 sõidukit nädalas ning ühe auto valmistamiseks vajalik töötundide arv langes ligi kolmandiku võrra. Kokku toodeti vaadeldava aja jooksul 56 065 Model 3 sõidukit.

Firma plaanib veel enne selle aasta lõppu hakata autosid pakkuma ka teistel turgudel, näiteks Euroopas, mis võib edaspidi majandustulemusi veelgi kindlustada.

Hea kvartali valguses on kasvanud ka Tesla rahareservid, mis olid viimase aasta jooksul üsnagi tühjaks jooksnud. Nüüd on Teslal pangas ligi 3 miljardit dollarit.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.