Toyota GR GT3: uus kontseptauto viib Toyota ringrajale

Fotod: Toyota

Toyota avaldas Tokyo Auto Salon autonäitusel uue ringrajale mõeldud ideeauto GR GT3. Tuleviku plaanid Gazoo Racing osakonnas on selgelt fokusseeritud autospordile.

GT3-klass on hetkel sportautode võidusõitudes üks populaarsematest sõidukiklassidest üle maailma. Erinevates võidusõidusarjades võib kokku leida isegi üle kümne erineva autotootja, kes pakuvad GT3-klassi ringrajaautot.

Toyota soovib samuti konkurentsi astuda ja nende Gazoo Racing osakond rõhutab, et kõik võidusõiduautode kogemus ja arendustöö mängib suurt rolli ka sportlikke tootmisautode arendamisel.

GR GT3 kontseptauto tehnilised detailid pole hetkel kahjuks avaldatud. Näiteks võib tuua, et reeglina on GT3-klassi sõidukid umbes 500-600 hj võimsusega ja kaaluvad 1200-1300 kg vahemikus.

Kõige tähtsam on aga fakt, et regulatsioonide kohaselt peavad GT3-klassi sõidukid olema ehitatud olemasoleva tootmisauto baasil. Nagu konkurentide puhul näites Mercedes-AMG GT, Aud R8, uus BMW M4 ja muidugi ka 911 GT3.

Hetkel on Toyotal madalamas, GT4-klassis olemas GR Supra baasil ehitatud ringrajaauto. Kuid Toyota katuse all tegutsev Lexuse RC F kupee konkureerib ka GT3-klassis.

Kuna Toyota ideeauto ei meenuta välimuselt ei GR Suprat ega ka GR86’te siis võib oletada, et Toyota võib lisada ka enda mudelivalikusse uue sportauto, Gazoo Racing tippmudeli. Loodame selle aasta jooksul rohkem kuulda Gazoo Racingu saabuvast GT3 programmist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.