Uudis

Uuenenud kava toob Eesti teedele juurde 113 miljonit eurot

Foto: Hans Lõugas

Valitsus kinnitas tänasel istungil riigiteede teehoiukava uuenduse aastateks 2018–2022. Uuenduste kohaselt kasvab riigiteede hoiu rahastamise kogumaht aastatel 2018-2020 varasema plaaniga võrreldes ligi 113 miljoni võrra.

Kava esitlenud majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas, et riigiteede säilitamise ja arendamise põhimõtted ei muutu. Jätkuvalt pööratakse suurt tähelepanu olemasoleva taristu korrashoiule ja hooldele, kuid samas panustatakse senisest enam teedevõrgu arendamisse.

Vaatluse all olevatel aastatel ehitatakse näiteks surmalõiguks nimetatud Aaspere-Haljala vaheline tee neljarealiseks. Uuenenud teehoiukava suurim kasv jõuab Pärnumaale, sest rahastatud saavad esimesed 2+2 lõigud Via Baltica teel Pärnu maakonnas.

Aastal 2020 on võimalik teehoiukava täiendada eurovahenditega, siis on selge uus Euroopa Liidu eelarveperiood, mis võib tuua lisavahendeid ka Eesti teedevõrgu arendamiseks.

Uuenenud teehoiukava kohaselt hoitakse teid jätkuvalt korras, tehakse talvel libedatõrjet, muudetakse kruusateid tolmuvabaks, ehitatakse ümber liiklusohtlikke ristmikke ja teelõike, paigaldatakse teekattemärgistust. Liiklusohutuse suurendamisel pööratakse senisest enam tähelepanu ka teehooldele.

Alates novembrist karmistuvad teehooldenõuded ning uute hooldelepingute sõlmimisel (vahemikus 2018-2023) karmistatakse nõudeid veelgi.

Tänavu kulub riigiteede hoiuks ligi 289 miljonit eurot, millest enam kui 159 miljoni eurot läheb teedevõrgu säilitamisele Teedevõrgu arendamiseks on aga tänavu planeeritud ligikaudu 102 miljonit eurot.

Uuenenud kava mahukamate töödena saab välja tuua Tallinna-Tartu maantee neljarealise osa pikendamise Võõbust Mäoni ning 2+2 lõike nii Tallinna-Narva kui ka Tallinn- Pärnu-Ikla maanteedel.

Eestis on kokku 16 605 kilomeetrit riigiteid, millest kattega teid on ligi 12 000 kilomeetrit. Teehoiukava koostas majandusministeerium Maanteeameti ettepanekul, arvestades muu hulgas valitsuse antud suuniseid ja riigi eelarvestrateegiat aastateks 2019-2022.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.