Uus BMW M4 kabriolett tuleb ajastule omaselt võimsa, kalli ja päris raskena

Foto: BMW

BMW M4 tuleb välja ka kabrioletina, mis esmakordselt M-autode ajaloos varustatakse nelikveoga. 510-hobujõuline avaauto kihutab paigalt „sajani“ 3,7 sekundiga.

Kupee M4 ja sedaani M3 kõrval on kabriolett esialgu valiku kolmas keretüüp, kuni lõpuks valmib ka universaal M3 Touring. Päris kindlasti tuleb vastne kabriolett aga neist kõigist kallim, kusjuures selle baashind võib ületada isegi 100 000 euro piiri. BMW M3 Competition (510 hj) maksab vähemalt 93 800 ning sama mootoriga M4 96 900 eurot.

Foto: BMW

Kui sedaanist-kupeest leidub ka „nõrgem“, 480-hobujõuline versioon, siis kabriolett saab nähtavasti vaid 510-hobujõulise Competition-mootori. See tähendab kolmeliitrist R-6-biturbot, mille õlitus- ja jahutussüsteemid on loodud taluma äärmuslikke kiirendusi ning kuumust. Väljalaskes peituvad klapid, mis võimaldavad poolel tuhandel hobujõul ka väärilist lärmi teha.

Nelikvedu sisse või välja

650 Nm pöördemomenti ohjab kaheksakäiguline automaatkast ühes nelikveoga. Nagu M-autodel kombeks on nelikvedu seadistatud n-ö tagaveoliseks, kusjuures nupuvajutusel saabki auto puhtalt tagaveoliseks muuta. Viimasel juhul lülitub välja ka ESP ja autosõitu võib soovi korral nautida külg ees.

Foto: BMW

Kuna tegu on lahtise autoga, lubab BMW suurt edasiminekut ka selles osas. Kangaga kaetud katuse konstruktsioon tehti lausa 40 protsenti kergem. Ühtlasi tähendab see, et katus klapib end kompaktsemaks kokku, jättes pagasile 80 liitri võrra rohkem ruumi kui eelkäijas. See on igatahes märkimisväärne ja kindlasti tuntav erinevus. Katuse avamine-sulgemine käib nupuvajutusel 18 sekundi jooksul ning seda saab teha ka liikumise pealt.

Siiski ei maksa endale luua illusioone, nagu oleks kabriolett-M4 tervikuna kerge või kompaktne auto. See on 4,8 meetrit pikk ning tootja teatas ametlikuks tühimassiks 1995 kilogrammi. Raske auto kiiresti liikuma saamiseks kasutatakse veermikus teistelt M-autodelt tuntud tipplahendusi. Vedrustus seadistati avaauto jaoks pisut ümber, pruugitakse adaptiivamortisaatoreid ja muutuvülekandega rooli ning valida saab piduripedaali tundikkust.

Foto: BMW

Kaheosalised pidurikettad on hinna sees, juurde saab osta ka keraamilised. Mainimist väärivad rehvid, sest nende laius erineb üsna vähe, ometi kasutatakse tagateljel omakorda suuremat läbimõõtu, seega 275/35 ZR 19 ees ja 285/30 ZR 20 taga.

Palju ringrajalisasid

Neile, kes tahavad kabrioletiga tõesti kihutada, pakutakse paketti M Drive Professional. Selles sisaldub nii stopper kui ka driftianalüüsija ehk arvuti hindab, kui hästi driftimine kurvis õnnestus. Driftimise hõlbustamiseks saab veojõukontrolli reguleerida kümnes astmes. Suurevõitu massiga võimaldab pisut võidelda samuti lisana pakutav M Race Track Package, mis säästab 25 kilogrammi. See tähendab keraamilisi pidurikettaid, kergemaid velgi ning süsinikplastist korvistmeid.
M4 kabrioleti tootmine algab juulis ja see tuleb seejärel Euroopas ka kohe müügile.

Foto: BMW

BMW M4 Competition Cabrio xDrive
Eestis müügil 2021. aasta teisest poolest Mootor R-6 otto, 2993 cm3, biturbo Võimsus 375 kW (510 hj) Pöördemoment 650 Nm Käigukast 8 käiku, automaatne Tühimass 1995 kg Pikkus/laius/kõrgus 4794/1887/1395 mm Telgede vahe 2857 mm Tippkiirus 280 km/h Aeg 0–100 km/h 3,7 s Kütusekulu (k) 10,2 l / 100 km

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.