Uudis

Uus Facebooki grupp otsib vastust, kus asub Tallinna väidetavad 287 km jalgrattateid?

Ka sellised teed on Tallinna linnavalitsuse arvates rattasõiduks sobilikud. Foto pärineb Facebooki grupist " Tallinna 287 km rattateid"

Facebookis on loodud grupp, mille eesmärgiks on teada saada, kus asuvad need jalgrattateed, mida abilinnapea Kalle Klandorfi kinnitusel on Tallinnas lausa 287 kilomeetrit.

Grupi looja Lauri Linnamäe sõnul on see number olemas paberil, aga reaalses elus loetakse rattateeks ka lõigud, mis on kõnniteed või ei mahu ka parima tahtmise korral rattatee nõuete alla. Postid keset teed, olematu märgistus, ohtlikud lahendused keset autoliiklust jne.

Fotonäide rattateest, mis keset tiheda liiklusega Taksopargi ristmikku lihtsalt ära lõppeb.

Samas väidab linnavalitsus, et kuskil Eestis pole paremat rattateede võrgustikku, kui Tallinnas. Seega ongi grupi eesmärgiks koguda kokku Tallinna rattateedelt fotosid, mis näitavad, kuidas olukord tegelikkuses on.

Grupi looja rõhutas telefonivestluses, et kuigi ta oli mõned aastad tagasi alguses natuke seotud Peatänava projektiga, siis hetkel on tegu puhtalt kodanikualgatusega, mille taga ei ole ühtegi huvigruppi, organisatsiooni või lobisti.

Abilinnapea valetab ja kogu suund on autode eelistamisele

Linnamäe eesmärk on näidata linnavalitsusele, et mingi asi, mida ametnik paberil näeb toreda numbrina “287 km”, reaalselt ei eksisteeri ja praegusel hetkel Kalle Klandorf lihtsalt valetab.

Samuti on Linnamäe sõnul oluline järjekindlalt neid teemasid tähelepanu all hoida, sest hetkel on suund sellele, et auto on ainuvõimalik sõiduvahend, kuigi ka meist põhjapool on väga palju näiteid, kuidas saab ka teistmoodi.

“Meie meediaruumis annavad aga fooni arvamusliidrid, kelle jaoks on kesklinn lihtsalt koht, kuhu oma äärelinna rohelusest autoga kiiresti tööle saada ja siis kohe jälle lahkuda. Kõikide teiste linnaruumi ja liikumisvõimaluste arvelt.”

Iga inimene saab lehel “287 km rattateid” ise probleemsetest kohtadest fotosid lisada ning panustada loodetavasti rattasõbraliku linnaruumi parandamisesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.