Uudis

Uus rekord: üks mees maksis just Ferrari eest 60 miljonit eurot

Foto: DK Engineering koduleht

Vanad autod on nagu kunstiteosed. Nende hind ei kujune tootmiskulude pealt või finantsosakonna arvutites. Seal maailmas kehtib emotsioon ja mõne auto eest ollakse nõus maksma täpselt niipalju kui vaja.

Senine rekord oli 35 miljonit ja hind kerkis nii kõrgele oksjonil, kus müüdi maha üks Ferrari 250 GTO.

Seekordne tehing toimus aga otse ostmisel ja järjekordse Ferrari 250 GTO eest maksti 60 miljonit eurot ehk ligi kaks korda rohkem kui senine rekord, vahendab Autocar.

Kõnealune auto on toodetud 1955. aastal ja võitis kohe järgmisel aasta Tour de France nimelise võidusõidu. Üks põhjendus sellisele hinnale on, et auto ei ole kunagi ühtegi avariid teinud, mis võidusõiduautode puhul on haruldane juhus. Samas on see lisaks paljudele muudele võistlustele läbi teinud ka Le Mans’i 24 tunni sõidu.

Uueks omanikuks on ameeriklane David MacNeil, kellel on väga korralik Ferraride kollektsioon. Muuhulgas on tegu firma WeatherTech juhiga, mis toodab autode kaitseks mõeldud ilmastikuvastaseid vahendeid.

1990. aastal on autot ühe briti firma poolt restaureeritud ja MacNeil ostis selle olemasoleva info kohaselt saksa võidusõitjalt Christian Glaeselilt.

10st kalleimast müüdud autost 7 on olnud Ferrarid ja 3 neist omakorda 250’d.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.