Uudis

Vaata, millised tootjad on diiselmootoritest täielikult lahti öelnud

Diiselauto heitgaaside mõõtmine. Foto: Reuters/Michaela Rehle.

Viimase aasta jooksul on mitmed tootjad teatanud, et lõpetavad kas lähitulevikus või mõne aasta jooksul enda mudelivalikus diiselmootorite pakkumise. Trend on üha enam bensiini- ja hübriidmootorite suunal ning paistab, et diisel hakkab üha enam vaid kommertssõidukite pärusmaale jääma.

Vaata ülevaadet, millised tootjad on tänavu teatanud diisliga mudelite tootmise lõpetamisest.

Fiat Chrysler Automobiles

FCA teatas juba selle aasta veebruaris, et lõpetab 2022. aastaks diiselmootorite pakkumise Alfa Romeo, Fiati, Jeepi ja Maserati brändidel. Seega saab veel järgmised paar aastat endale näiteks diiselmootoriga Jeepe soetada, kuid peale seda peaks kogu mudelivalik minema üle bensiinile või mõnele alternatiivsele kütusele. Kogu nimekirja FCA mudelitest, mille valikust diisel kaob, vaata Autocarist.

Honda CR-V

Foto: Honda.

Uue põlvkonna CR-V tuleb esmakordselt ilma diislita ja hübriidina. Valikus on kaks jõuallikat: 1,5-liitrine turbotatud VTEC bensiinimootor ja hübriidne 2,0-liitrine i-VTEC bensiinimootor.

Kia Rio

2019. aasta Kia Rio hinnakirjast enam diiselmootori valikut ei leia ning põhjus on tootja esindajate sõnus väga lihtne: diisleid lihtsalt ei osteta piisavalt. Kuigi Kia esindajate sõnul kaob diisel vaid teatud turgudelt, näiteks Suurbritanniast, ei paista seda enam ka Eestis saadaval olevat.

Mitsubishi Outlander ja ASX

Mitsubishi Outlanderi diislit on asendama hakanud uus PHEV hübriidmudel ning ASXi valikust kadunud 1,6- ja 2,2-liitriste diiselmootorite asemel on nüüd vaid 2,0-liitrine bensiinimootor. Põhjuseks paistab ka siin olevat mitte lihtsalt diislist lahti saada, vaid klientide nõudluse vähenemine. Diiselmootoriga mudeleid müüakse loomulikult nii kaua, kuni laoseis seda lubab, kuid uued mudelid on kõik juba ainult bensiini- või hübriidlahendusega.

Porsche

2019. Porsche Macan facelift. Foto: Porsche.

Sarnaselt paljudele teistele autotootjatele, teatas ka Porsche, et uueks suunaks on pigem hübriid- ja elektritehnoloogia. Tegelikult pole Porsche juba mitu kuud diiselmootoriga uusi sõidukeid müünud, kuid hiljutine teade kinnitas, et diislit pole ka tulevikus mõtet oodata.

SEAT Toledo

Toledo ainsaks mootorivalikuks on jäänud 1,0-liitrine bensiinimootor, kuna diiselmootoriga mudeleid müüdi vaid väike osa. Toledo üleüldine kesine müük võib tulevikus tähendada ka mudeli täielikku kadumist, kuid praegu piirdus SEAT lihtsalt diisli kaotamisega.

Škoda Fabia

Fabia mudelivalikust kadusid 1,4- ja 1,6-liitrised diiselmootorid, kuna diisliga mudelite müük moodustas lõpuks vaid 2% kogu Fabia müügitulemustest.

Subaru

Subaru on oma mudelivalikust eemaldanud kõik diiselmootoriga valikud ning näiteks Outbackil on alles vaid 2,5-liitrine bensiinimootor. Ülejäänud mudelitelt võib leida ka 1,6- ja 2,0-liitriseid bensiinimootoreid.

Suzuki

Sarnaselt Subarule on ka Suzuki otsustanud diisli näiteks Suurbritannia turult eemaldada. Samuti ei leia diiselmootoreid enam ka Eesti esinduste nimekirjadest.

Toyota

Toyota Camry. Foto: Toyota.

Diiselautode müügi lõpetamisest Eestis kirjutasime juba kevadel. Alles jäävad vaid bensiinid, hübriidid ja vesinikuga mudelid. Samuti võib Toyota puhul ära märkida, et müügilt peaks täielikult kaduma Avensise mudel, mida peaks ehk asendama hakkama 2019. aastal üle pika aja taas Euroopas müügile jõudev hübriidne Camry.

Volvo

Volvo esindajad kinnitasid juba möödunud aastal, et praegune diiselmootorite põlvkond jääb kindlasti viimaseks. Uus V60 on tõenäoliselt viimane mudel, mis veel diiselmootoriga variandi saab. Alates uuest S60st peaks kõik tulevased mudelid tulema vaid bensiini- ja hübriidmootoritega ning oodata on ka Volvo esimest elektriautot. Olemasolevate mudelite seast asendatakse tõenäoliselt diislid järk-järgult teiste jõuallikatega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.