Video: Ameerika autode küünileiu väärtus ulatub vähemalt miljoni dollarini

Kuvatõmmis: The John Clay Wolfe Show, YouTube

Ameerikas tuli hiljuti ühest kuurist välja 23 Ameerika autot. Valikus on üheksa Corvette’i, kolm pikapit ning valik klassikalisi muskelautosid.

Kõige tähelepanuväärsem fakt autode kollektsioonis on, et mitmel autol on nii kere kui ka sõitjateruum veel kilega kaetud. Asjad, mis reeglina eemaldatakse enne auto kätteandmist omanikule. Seega on algne omanik hoidnud sõidukeid sisuliselt tuttuuena, nagu need tehasest välja veeresid.

Magusamad palad on 1990. aasta Chevrolet Corvette ZR-1, mille läbisõit on vaid 40 km. Corvette’ide valikust on veel näiteks 35 aasta juubeli erimudel 1988. aastast, samuti 40-kilomeetrise läbisõiduga ja ka 1979. aasta Stingray, mille hodomeetri näit vaid 66 km. Vanim Corvette on 1971. aasta versioon, mis sõitnud 2575 km.

Eriti väikese läbisõiduga autod on veel näiteks Chevrolet 454 SS (1990) pikap läbisõiduga 30 km ja Ford F-150 SVT Lightning (1999), mille hodomeetril seisab 74 km. Muskelautode kategooriast on esindatud näiteks 1965. aasta Mustangi kabriolett, Chevrolet Camaro SS 396 (1968) ja pisut uuem Mustang SVT Cobra (2003).

Alguses pakuti müügiks paari autot

Küünileiu kollektsioonile sattus peale USA autoärimees John Clay Wolfe, kes omab GiveMeTheVini. Koos äripartneri John Pierce’iga saadi ühendust varalahkunud Alabama ärimehe Earl Trammeli eksabikaasaga, kes algselt pakkus müügiks vaid paari autot.

Selgus, et Alabamas oli Earl Trammel kogunud vägagi tagasihoidlikku küüni ikoonilisi USA autosid. Pärast natukest uurimist ja läbirääkimisi eksabikaasaga saadi terve kollektsioon kätte. Väidetavalt on autode koguväärtus umbes miljon USA dollarit.

Uus omanik John Clay Wolfe ei plaani neid hetkel edasi müüa, lisades, et tegu on tema autoärikarjääri parima leiuga ja need autod jäävad kindlasti tema kollektsiooni.

Vaata videot autodest siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.