Video: kokkuvõte möödunud nädalavahetuse Goodwood Revivali parematest paladest

See olukord lõppes kõigile õnnelikult, välja arvatud auto omanik, kellel seisab ees Ferrari 250 GTO mootoriremont.

Kuulsa Goodwoodi kiirusfestivali (Festival of Speed) kõrval toimub seal ka teine, võib-olla vähem tuntud, kuid kindlasti mitte vähem meelelahutuslik üritus Goodwood Revival.

Revival kujutab endast Goodwoodi ringraja ja ka autospordi üldise ajaloo tähistamist autodega, mis kümneid aastaid tagasi nii seda sama kui ka muid maailma ringradu sõitsid. See tähendab, et valikus on vaid ajaloolised masinad, kuid see-eest erinevalt juulikuisest festivalist, on tegemist siiski päris võidusõitudega.

Ja päris võidusõit pole mingisugune liialdus, kus tegelikkuses vanad autod vaikselt ja viisakalt mööda ringrada puterdavad. Autod kihutavad korralikult, võitlevad positsiooni eest ja vahest kahjuks lõpetavad ka rajabarjääriga kokkupõrkes. Üks Ferrari 250 GTO süttis korraks ka põlema, aga kõik lõppes õnnelikult. Selle juhtumi kohta avaldas Goodwood Revival isegi ametliku pressiteate koos põhjustega.

Autodest on valikus kõikvõimalikud võidusõiduautod alates 1920ndatest kuni 1960ndateni ning kõik, mis sinna vahele võiks jääda. Kirsiks ürituse tordil on fakt, et kõik osalejad, korraldustiim ja ka publik riietub vastavalt ajastule, et tekitada võimalikult autentne atmosfäär.

Allpool saada vaadata kokkuvõttevideoid Goodwood Road & Racing YouTube’i kanalilt, kus leiab ka palju pikemaid videoid erinevatest sõitudest, mis leidsid aset Revivali nädalavahetuse jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.