Suur galerii: Autogeenius käis Goodwoodi Festival of Speedil

Fotod: Tarmo Tähepõld

Iga-aastane Goodwood Festival of Speed (FoS) on igal endast lugupidaval autoentusiastil “üritused, kuhu kindlasti tahaksin minna” soovinimekirjas. Kuigi tänavu pidi esimest korda ürituse ajaloos ühe päeva tühistama, leidis hulganisti meelelahutust sellegipoolest.

Esimene asi, mis Goodwoodi FoS-il silma hakkab on külaliste parkla. Jah, me ei tee nalja. Üritusel leidub eraldi üldparkla ja plats edevamatele autodele ning just see viimane on kohati sama äge kui mistahes automuuseum.

Kui lõpuks suudad end parklast eemale tirida leidub ürituse enda aladel kõike, mida autondusest soovida võiks. Ilmasõdade eelsed masinad, erinevad vormel- ja muud ringrajasõiduautod läbi ajaloo, ralliautod, maasturid ning samuti ka uusimad prototüübid ja elektriautod.

Tänavuse festivali suureks miinuseks oli, et laupäev oli täielikult tühistatud, seega ei toimunud mingeid mäkketõusu ega ralliraja sõite ja ükski pealtvaataja ei pääsenud festivali alalegi. See oli tingitud tormistest ja potentsiaalsetest ohtlikkest ilmastiku tingimustest.

Autogeenius käis seekord Goodwoodi kiirusfestivalil kohal juba teist korda ja siin on galerii kõigest, mida nägime:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.